Radnik poveo, pa stao u Mostaru: Preokret i nova pobjeda Rođenih

Velež je u 9. kolu Premijer lige BiH savladao Radnik rezultatom 2:1.

Domaći su nešto bolje ušli u meč. Uspjeli su postići i pogodak preko Brandao u petoj minuti, ali je signaliziran ofsajd i od vodstva nije bilo ništa.

Radnik samo minut kasnije dolazi do vodstva. Motika sjajno pronalazi Kenana Šarića, a ovaj lagano zabija za 0:1.

Očekivano, Velež je potom krenuo još ofanzivnije prema golu Radnika. Pokušavali su se izboriti za prilike, ali im to nije išlo lako.

Tek u 26. minutu meča domaći imaju veliku šansu. Mulić je u sjajnoj šansi, ali Kozić mu brani zicer sa nekoliko metara. Isti igrač deset minuta kasnije iz izgledne pozicije šutira veoma loše.

Napadi Rođenih su se ipak isplatili u 40. minutu. Brandao proigrava Cvijanovića, a ovaj koristi bespotrebno izlijetanje Kozića i pogađa za 1:1, što je bio rezultat nakon prvih 45 minuta igre.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Velež je poveo. Ćivić sjajno proigrava Zeljkovića, a ovaj zabija za 2:1.

Mogao je odmah domaći tim zabiti i treći gol. Mulić izlazi sam pred Kozića koji mi skida zicer, a zatim golman gostiju spašava i nakon kornera još jednom sjajnom odbranom.

Nakon toga se igra malo umirila. Igrao se na sredini terena i bez većih uzbuđenja, Feđa Dudić dobro zatvara prilaze svom golu, pa Radnik nije mogao ništa konkretno napraviti pred protivničkim golom.

Velež je sa druge strane imao pogođenu stativu preko Radovca, ali ostalo je do kraja 2:1 za Velež koji je stigao do četvrte pobjede u sezoni i nalazi se u gornjem dijelu tabele Premijer lige BiH.