Radnik pobijedio Borac!

Radnik je u 11. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine dočekao banjalučki Borac i savladao je favorizovanog rivala rezultatom 1:0.

Slavko Petrović je u ovaj meč ušao sa izmijenjenim sastavom. Falili su Velibor Đurić, Ivan Šubert i Vladimir Bradonjić koji je iscprljen nakon reprezentativnih obaveza. Sa druge strane nije bilo udarne igle Stojana Vranješa, dok je Jovo Lukić zbog umora ostao na klupi.

Ipak, Borac je bio favorit. To su pokazali od početka meča i imali su potpunu kontrolu nad loptom. Međutim, nisu gosti previše pokazali u fazi napada. Imali su jednu veliku šansu i to u 32. minuti meča. Zakarić je uposlio Markovića, a ovaj neometan sa nekoliko metara pogađa prečku, a zatim čisti odbrana Radnika.

Na odmor se otišlo bez golova, a u nastavku je naravno Borac krenuo ofanzivno prema golu, a trener Vlado Jagodić je ubacio Crnova i Kajkuta.

Ni u uvodnim minutama nastavka Borac nije mogao da kreira pravu šansu, dok je Radnik u 56. minutu stvorio jednu opasnu šansu, a šutirao je Popara sa distance preko gola.

Potom je domaći tim prijetio i preko Vušurovića u 64. minutu. Brani Pavlović, ali samo dvije minute kasnije debitant u sastavu Radnika pogađa mrežu. Spektakularno je pogodio za prednost 1:0.

Borac je i nakon primljenog gola izgledao poprilično bezidejno. Pokušavao je Jagodić izmjenama nešto da promijeni, ali uzaludna mu je bila kontrola lopte jer je Radnik dosta dobro stajao u defanzivi.

Do kraja je Radnik sačuvao svoju mrežu. Uspjeli su zaustaviti Borac i rezultat od 1:0 se ispostavio kao konačan, te je bijeljinski tim došao do velike pobjede.