Radnik ispao iz Premijer lige!

U meču pretposljednjeg 32. kola Premijer lige BiH FK Sarajevo je ugostio FK Radnik iz Bijeljine, te je slavio s 3:0.

Sarajevo je poprilično slabo odigralo prvih 45 minuta, a igrači ovog tima kao da su se već mirili s činjenicom da će nakon svega titula otići u Banjaluku. Ipak, u nastavku postižu tri gola i dolaze do rutinske pobjede nad gostima koji su ispali iz lige.

Bez uzbuđenja u uvodnih desetak minuta, a onda u 13. minutu prva šansa na meču i to za goste. Vušurović je izašao sam na Kovačevića, ali je golman Sarajeva loptu izbacio u korner.

Pet minuta kasnije Đurić iz teške pozicije glavom puca pored gola. Indisponirani domaćin uzvraća u 26. minutu, ali Hebibović je pogodio samo golmana Radnika koji je na vrijeme istrčao sa svog gola.

U 30. minutu dobra šansa za domaću ekipu, ali Bilobrk sjajno brani udarac Velkoskog, kojeg je prethodno uposlio Fanimo. To je bilo manje – više sve u prvih 45 minuta.

Do prvog gola je Sarajevo stiglo u 60. minutu, a strijelac je bio Jasmin Mešanović nakon centaršuta Jukića. Nedugo nakon toga, domaćin je drugim golom osigurao pobjedu, a gostima trasirao put u Prvu ligu RS.

Sada se Mešanović revanširao Jukiću, kojeg je uposlio, a ovaj rutinski završio akciju. Nedugo nakon toga u strijelce se upisao i Velkoski.

Za Sarajevo je sezona završena ovom utakmicom, budući da je u 33. kolu trebalo da igra meč sa Olimpikom, ali kako su Vukovi s Otoke istupili iz lige, za zelenim stolom će bordo timu pripasti pobjeda zvaničnim rezultatom 3:0.

Sada već bivši prvak BiH može da žali za ovom sezonom jer je prosuo dobru bodovnu prednost koju je imao na polusezoni, ali pokušaće naredne srijede za utjehu osvojiti Kup BiH. U finalu će igrati upravo protiv Borca, a taj meč igra se u Zenici.