Radnik deklasiran na Pecari

Široki je u posljednjem susretu 15. kola Premijer lige BiH razbio Radnik na Pecari rezultatom 5:0.

Široki žestoko ulazi u ovaj meč. Već u 20. sekundi Pervan je imao odličnu šansu, ali šutira preko gola, da bi se pritisak domaćim isplatio u četvrtoj minuti. Ćorić je poslužio Tonija Jovića koji pogađa za 1:0.

Nastavio je domaći tim sa napadima. Konstantno su se redale opasne situacije pred golom Radnika koji je takođe uspio zaprijetiti opasno preko Šarića, ali njegov udarac u 24. minutu odlazi tik pored gola.

A zatim Široki u samo dvije minute postiže dva gola i završava posao u ovom susretu.

Igrao se 30. minuti kada je Stipe Jurić pogodio za 2:0 nakon greške Kozića, da bi samo dvije minute kasnije Ćorić uposlio Jovića, a ovaj zabija za 3:0.

Nakon trećeg gola tempo igre je malo opao, a do kraja prvog dijela vrijedi izdvojiti šut Pervana kojeg je zaustavio Kozić.

Radnik na otvaranju drugog poluvremena ima sjajnu šansu. Novaković nakon kornera pogađa stativu, da bi zatim uzvratio na drugoj strani Stanić, brani Kozić.

Nakon još nekoliko pokušaja na obje strane u 71. minutu domaći dolaze do četvrog gola. Brekalo je ubacio, a Medić zabija za 4:0.

Pet minuta kasnije novi gol u mreži gostiju. Medić ovog puta asistira, a zabija Angelov za 5:0.