Preokret Željezničara protiv Radnika i važna tri boda za Plave

Željezničar je na Grbavici pobijedio Radnik sa 3:1 u susretu 13. kola Premijer lige BiH.

Tim Amara Osima dobro ulazi u ovaj meč. Igrali su otvoreno i napadački od prvog minuta, ali ih je takva igra i koštala u 15. minutu kada su gosti poveli.

Vasić sjajno upošljava Milana Vušurovića. Ovaj šutira i uz pomoć Ikića matira Erića za prednost gostiju od 0:1

Samo dva minuta kasnije Željezničar je u velikoj šansi. Ipak, Ermin Zec sa samo dva metra ne zabija gol.

Ipak, napadi Željezničara isplatili su se u 34. minutu. Semir Štilić se dobro snalazi u kaznenom prostoru i zabija za 1:1.

Radnik je itekako bio opasan. Mekić u 40. minutu ima zicer i jedan na jedan sa Erićem, golman Želje brani njegov udarac. Potom je Bojo na drugoj strani prijetio, a njegov šut ide pored gola.

A onda najljepši trenutak utakmice. U 44. minutu Miličević fenomenalno hvata volej i pogađa mrežu gostiju sa 25 metara za preokret i vodstvo Željezničara od 2:1.

Do kraja prvog dijela vrijedi izdvojiti još pokušaj Alispahića nakon prekida, ali nije bio precizan i na odmor se odlazi vodstvom domaćeg tima od 2:1.

U nastavku nismo vidjeli previše uzbuđenja. Osim je napravio određene rokade u ekipi kako bi igrače sačuvao za derbi protiv Sarajeva, a vrijedi izdvojiti dva pokušaja Veselinovića koje domaći nisu uspjeli pretvoriti u gol.

Gosti sa druge strane nisu bili previše opasni. Dobro su bili zatvoreni napadači ovog tima i nije bilo previše prostora da naprave nešto.

Do kraja je Željezničar uspio još jednom zatresti mrež gostiju. Veselinović proigrava Lendrića, a ovaj neometan šalje loptu u prazu mrežu za konačnih 3:1.