Petrović probudio Vukove: Olimpik opet u životu!

U derbiju začelja fudbaleri Olimpika su na domaćem terenu savladali Radnik rezultatom 1:0 i time zakomplikovali borbu za opstanak.

Na prvu priliku smo čekali do 10. minuta kada je Brazilac Cruz šutirao na gol Radnika, ali neprecizno.

Gosti su uzvratili preko Huseinbašića, Bradonjića i Vušurovića koji je imao i najbolju priliku u 41. minutu.

U istoj minuti Olimpik je stigao do gola. Superprecizno je sa distance šutirao Kenan Handžić koji je tako Bijeljnice kaznio za sve promašaje do tada i tim se rezultatom otišlo na odmor.

Početak drugog dijela igre pripao je Vukovima koji su u 50. minutu mogli i do drugog gola. Opasno je zaprijetio Dujmović, ali je loptu sa gol crte skinuo Novaković.

Do kraja nije bio izglednijih prilika, igralo se dosta tvrdo i uglavnom na sredini terena pa je tako Slavko Petrović u svom debiju na klupi Olimpika stigao do pobjede protiv svog dojučerašnjeg tima kojeg je trenirao.

Vukovi su ostali na posljednjoj 12. poziciji, ali sa samo dva boda manje od Radnika koji je na desetom mjestu.