Partizan u 3. kolu kvalifikacija za LK: Crno-beli savladali motivisani DAC

Poslije Crvene zvezde, Čukaričkog i Vojvodine, svoj evropski put nastavlja i Partizan. Crno-bijeli su večeras kao gosti savladali DAC Dunajsku Stredu u Slovačkoj sa 2:0, što im je uz 1:0 iz prvog meča u Humskoj bilo dovoljno za plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija.

Tamo će crno-bijeli biti na mnogo težem ispitu protiv odlične ekipe ruskog Sočija, a prvi meč će se igrati u Rusiji.

Partizan je poveo u 20. minutu meča golom Danila Pantića poslije kornera sa desne strane i odlične asistencije Bibarsa Natha koji ga je pravovremeno uočio na ivici kaznenog prostora, odakle je Pantić uputio precizan udarac u mrežu.

Međutim, i pored vođstva, Partizan u većem dijelu prvog poluvremena nije igrao onako kako se to očekivalo i kako to crno-bijeli mogu. Bilo je previše nesigurnosti, posebno kod štopera Vujačića koji je rano dobio i žuti karton što mu je stvorilo dodatni pritisak. Ni Lutovac se nije proslavio u prvom dijelu igre, a ni Marković i Jojić nisu djelovali uigrano na terenu.

Šest minuta poslije vođstva Partizana, domaći su preko Zuberua poslije još jednog kiksa Vujačića, stvorili stopostotnu priliku, napadač domaćih izbio je san ispred Popovića, ali golman crno-bijelih je sjajnom intervencijom sačuvao mrežu i Partizanovu prednost.

Crno-bijeli su uzvratili na samom kraju poluvremena kada Natho šalje još jednu ”teledirigovanu” loptu za Rikarda Gomeša koji sa pet metara pogađa stativu.

U nastavku, još snažniji pritisak slovačkog tima, ali je Partizan  uspio i da se odbrani, i da uveća prednost u finišu.

U 56. minutu poslije kornera, Popović je skinuo loptu sa glave Beskorovajnom koji je odlično skočio na ivici peterca crno-belih.

Trinaest minuta kasnije nova opasnost po gol Partizana poslije Holenderove izgubljene lopte, Šefer je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Vujačić zakačio loptu koja završava u korneru. Poslije tog kornera još veća opasnost po gol Partizana, Šefer pogađa stativu, na kraju pokušava i Taivo, ali nije iskontrolisao loptu i crno-bijeli su konačno mogli da predahnu.

Odmah zatim, trener Stanojević uvodi u igru Šćekića umjesto večeras slabog Jojića, a prethodno je umjesto odličnog Natha i Markovića na teren poslao Holendera i Jovića.

Sve jači pritisak vršili su domaći na polovini Partizana, a u 78. minutu Saničanin je po ocjeni sudije skrivio jedanaesterac iako je odneo loptu u duelu sa Taivom. Andrija Balić je izveo najstrožu kaznu, ali sjajni Popović još jednom spasava Partizan, odbranio je i penal mladi golman Partizana, ostalo je 1:0 za crno-bijele.

Dva minuta kasnije domaći ponovo prijete, duga lopta Balića za Divkovića, ali ispred hrvatskog napadača Popović još jednom hvata loptu.

Samo minut kasnije Balić gubi loptu, Zdjelar je osvaja i kreće u prodor po lijevoj strani, na kraju centaršut u peterac odakle Rikardo pogađa mrežu za 2:0 u korist Partizana i prolaz crno-bijelih u narednu rundu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com