Partizan ponovo bolji od Kelna, crno-bijelima se smiješi evropsko proljeće

Fudbaleri Partizana pobijedili su Keln u Beogradu rezultatom 2:0 u okviru četvrtog kola grupe D Lige konferencija.

“Crno-bijeli” u ovom trenutku su lideri grupe sa osam osvojenih bodova, Nica ima pet uz utakmicu manje od Slovackog koji počinje od 21 sat. Keln ima četiri boda, a Slovacko jedan.

Odlično je Partizan započeo meč, poslije prilike Skirija, uslijedio je veoma opasan napad Dijabatea nakon kojeg je Švebe morao da interveniše prilikom udarca Meniga.

Veoma raspoloženi Fuseni Dijabate je svojim potezima izludio gostujuće igrače, a prvu pravu šansu iskoristio je u 15. minutu poslije velike greške Hibersa i doveo svoj tim u vođstvo.

Nakon toga, jalova inicijativa “jarčeva” nije dugo trajala jer je sudija Roj Rajnšrajber morao da prekine meč zbog bakljade navijača Partizana kada je dim prekrio čitav teren.

Po povratku na teren, Keln je pokušavao da ugrozi gol Partizana uglavnom preko desne strane, ali “crno-bijeli” su sa lakoćom rješavali situacije ispred svog kaznenog prostora nakon 10 minuta nadoknade vremena.

Mogli su “crno-bijeli” do još veće prednosti, nakon dodavanja Uroševića Menig je zatresao prečku sa oko 20-ak metara.

Nekoliko opasnih napada u nastavku igre bilo je dovoljno “crno-bijelima” da konkretizuju bolju igru i postignu drugi pogodak na susretu u 52. minutu.

Nakon kornera i gužve u kaznenom prostoru “jarčeva”, Urošević je nrapravio sebi prostor i centrirao u peterac gdje se našao Rikardo Gomeš. Napadač sa Zelenortskih ostrva je nadskočio sve svoje čuvare i savladao nemoćnog Švebea.

Izabranici Gordana Petrića su nakon postignutog gola kontrolisali ritam igre, trener Kelna je pokušao da određenim izmenama prodrma svoju ekipu, pa je Husenbašić propustio jednu veliku priliku.

Izdržao je Partizan na kraju sve nalete njemačke ekipe i na kraju zasluženo stigao do veoma važne evropske pobjede, a navijači su to ispratili pokličima “Auf Wiedersehen, Köln”.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com