Partizan na krilima Markovića pobijedio Floru

Fudbaleri Partizana nastavljaju sa pobjedama u Ligi konferencija. Poslije startne pobede protiv Anortozisa na Kipru, ekipa Aleksandra Stanojevića je nove bodove osvojila večeras u Humskoj protiv estonske Flore iz Talina rezultatom 2:0 i poslije dva kola nalazi se na čelu tabele Grupe B. Plasman u ”evropsko proljeće” već je na vidiku, ali pravi izazovi tek predstoje u dva duela sa belgijskim Gentom.

Kao i nedavno protiv Crvene zvezde, Partizan je utakmicu započeo nekako rezervisano i nesigurno, što su gosti iz Talina umalo kaznili već u prvih deset minuta.

Prvu veliku priliku za Floru imao je iskusni Vasiljev kome je ostavljeno previše prostora ispred kaznenog prostora Partizana, on je šutirao sa nekih 18 metara, Popović je već bio savladan, ali je lopta prohujala pored lijeve stative.

Par minuta kasnije opasno je priprijetio i Aliku, kada je Popović uspio da otkloni opasnost.

Srećom po crno-bijele, taj krizni period u njihovoj igri je kratko trajao i negdje od 16. minuta Partizan počinje da liči na sebe. Tada je Rikardo pokušao da probije kroz sredinu, zaustavljen je ispred šesnaesterca, lopta se odbila do Jojića koji šutira visoko preko gola.

I onda, samo tri minuta kasnije, Partizan je uspio da povede. Ponovo Rikardo prihvata loptu, sada je uspio da uđe u kazneni prostor gdje je iskosa sa lijeve strane šutirao u bliži ugao, golman Igonen je odbio loptu, ali samo do Lazara Markovića koji glavom pogađa mrežu za vođstvo od 1:0.

Od tog trenutka, crno-bijeli su preuzeli inicijativu i pokazali razliku u kvalitetu u odnosu na tim iz Estonije. Uslijedilo je još nekoliko prilika do kraja poluvremena. Kvinsi Menig je u 29. minutu bio u odličnoj situaciji iskosa sa lijeve strane poslije dodavanja Natha, ali je loše šutirao i prilika je propala.

Potom su gosti pokušali da priprete u još par navrata, ali to nisu bile prilike na nivou onih iz prvih deset minuta.

Partizan stvari u svoje ruke preuzima na ulasku u finiš poluvremena, konkretno Lazar Marković koji je u 42. minutu prihvatio loptu uz desnu aut-liniju, krenuo u solo-prodor i sa ivice kaznenog prostora poslao loptu u mrežu – 2:0 za crno-bijele.

Mogao je Partizan i do trećeg gola u posljednjim trenucima prvog poluvremena, kada su Menig i Rikardo izveli brzu akciju, na kraju Rikardo šutira, ali je lopta prohujala pored desne stative.