“Orlovi” dominantni protiv Luksemburga za prvo mjesto u grupi

Reprezentacija Srbije ostvarila je u Beogradu pobjedu nad Luksemburgom od 4:1 u okviru četvrtog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Brzo su puleni Dragana Stojkovića preuzelli terensku incijativu, prvi je zaprijetio Tadić neuspješnim lobom, nakon njega je Mitrović gađao glavom i pogodio daleko od lijeve stative Luksemburžana.

Ono pravo uslijedilo je u 22. minutu nakon sjajne timske akcije.

Poslije kombinacije Kostića i Milinković-Savića, fudbaler Lacija je proigrao Aleksandra Mitrovića kojem nije bilo teško da savlada nemoćnog Morisa.

Gosti su zabilježili svoj prvi udarac tek sredinom prvog dijela meča, mada Rajković nije imao razloga da interveniše. Na drugoj strani, Srbija je ponovo mogla do gola kada je Tadić uposlio Mitrovića čiji je udarac glavom Moris ovoga puta lako odbranio.

Raspoloženi napadač Fulama bio je neumoljiv i u 35. minutu, sjajna akcija po lijevoj strani i centaršut Kostića je doneo novi gol za “orlove” i lijepu prednost pred odlazak na odmor.

Odmah na početku drugog dijela meča Luksemburg je zaprijetio, ali su naši defanzivci uspeli da otklone opasnost, nakon čega je uslijedio nešto mirniji period utakmice.

Kostić je mogao da iskoristi grešku rivala kada je gađao u golmana, a kazna je uslijedila u 77. minutu kada je Olivije Til snažnim udarcem na ivici kaznenog prostora unio nemir među “orlovima”.

A onda, velika greška Morisa pet minuta kasnije, veliku grešku odbrane gostiju iskoristio je Radonjić koji je asistirao Mitroviću nakon čega je lopta ušla u gol poslije odbitka od Šanoa.

Tom prilikom, srpski napadač je zadobio rasjekotinu ispod oka, pa je umjesto njega morao da uđe Jović. Na kraju meča Radonjić je propustio nevjerovatnu priliku, gađao je daleko preko gola. Luksemburg je završio meč sa igračem manje u finišu meča pošto je Rodrigeš dobio drugi žuti karton. Konačan rezultat postavio je Nikola Milenković nakon centaršuta Kostića.

Srbija je večerašnjom pobjedom zasjela na prvo mjesto grupe A sa 10 bodova koliko ima i Portugal, s tim što “orlovi” imaju bolju gol-razliku, odnosno više postignutih golova.