Mihailu Rankoviću zlato na juniorskom turniru u Beogradu

Član Kluba borilačkih sportova TRB iz Bijeljine Mihailo Ranković osvojio je prvo mjesto i zlatni pehar za najboljeg borca juniorskog turnira u Beogradu.

Ranković je u finalnom meču pobijedio reprezentativca Srbije.

Takmičenje je održano juče, a riječ je o izbornom turniru pred Svjetski kup u Bjelorusiji, saopšteno je iz kompanije Tehnički remont Bratunac /TRB/.

Na turniru su iz Republike Srpske, odnosno BiH, nastupili Mihailo Ranković i Ognjen Garić iz Kjokušin kluba “Grčica” iz Brčkog, koji je osvojio srebro.

“Za Klub TRB ova godina počela je izuzetno uspješno. Na Međunarodnom turniru u ful kontakt karateu u Pragu 27. februara, koji je organizovala Češka ful kontakt karate organizacija, TRB je osvojio dvije zlatne i jednu srebrnu medalju, a na Sretenjskom turniru u kjokušin karateu u Beogradu 28. februara zlatnu i dvije srebrne medalje”, navodi se u saopštenju.

Klub borilačkih sportova TRB član je Svjetske karate organizacije Šinkjokušin i ima licence za rad ove najveće svjetske organizacije u ful-kontakt karate sa 96 zemalja članica.