Liverpul na krovu svijeta – Firmino donio trofej šampionu Evrope

Jedini trofej koji im je nedostajao sada je u njihovim rukama!

Istorijska godina za Liverpul!

Sedam mjeseci poslije osvojene titule prvaka Evrope, ekipa Jirgena Klopa večeras je dodala i ”šlag na torti” – titulu klupskog prvaka svijeta!

Tri puta se do sada u klupskoj istoriji klub sa Enfilda borio za ovaj trofej. Nije uspjevao sve do večeras, kada je u uzbudljivom finalu savladao ekipu Flamenga rezultatom 1:0, ali tek poslije produžetaka.

Finiš drugog poluvremena oblježila je i sporna situacija na ivici kaznenog prostora Flamenga. Kada je oboren Mane, a sudija je posluhe višeminutne konsultacije sa VAR sobom i pregledanja snimka odlučio da ne dosudi ni penal. Pa čak ni prekršaj za Liverpul.

Ipak, to nije uzdrmalo šampiona Evrope, koji je u devetom minutu prvog produžetka ruhešio pitanje pobednika.

Bila je to još jedna brza, konkretna akcija ”Redsa”, duga lopta za Manea ispred kaznenog prostora, on pronalazi Roberta Firmina, koji poslije par varki u ”srcu šesnaesterca” na kraju šalje loptu u mrežu golmana Dijega Alveša – 1:0.

Do kraja Flamengo nije uspio da pripreti, Liverpul je zadržao minimalno vođstvo i na kraju zasluženo slavio.