Kraj Partizanovih evropskih snova

Jesen je tek počela, a Partizanov evropski put je večeras okončan. Ukupni bilans – dve minimalne pobjede sa penala protiv RFS-a i Sfintula i večerašnji kobni poraz u produžecima od Šarlroa.

Fudbaleri Partizana nisu uspjeli da se plasiraju u plej-of fazu kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto su večeras posle produžetaka poraženi u Belgiji od ekipe Šarlroa rezultatom 2:1. U regularnom toku meča rezultat je bio 1:1.

Utakmica je počela borbeno sa obje strane, gledali smo ravnopravnu igru sve do 10. minuta, kada je domaćin poveo iz prve prave prilike, i to posle kornera.

Golman i kapiten Partizana Vladimir Stojković je zaustavio prvi šut, ali se lopta odbila do Dorijana Desolea koji iskosa sa desne strane šalje loptu u suprotni ugao – 1:0 za Šarlroa.

Malo je nedostajalo da Partizan odmah uzvrati, Asano je bio u prodoru, ali je na ulasku u kazneni prostor zaustavljen. Činilo se u prvom trenutku da je mogao da bude i penal, ali sudija Bobi Meden iz Škotske je uočio da je fudbaler domaćeg tima najpre ”pokupio” loptu.

Do kraja poluvremena Partizan bez prave ideje kako da ugrozi gol rivala, delovao je bezopasno, ali sve se promijenilo od starta drugog poluvremena, kada je Sejduba Suma zamijenio mladog Filipa Stevanovića.

Partizanov ofanzivni vezista je odmah preuzeo glavnu ulogu na terenu, već posle par minuta je imao i prvu priliku kada je njegov šut iskosa sa lijeve strane izblokiran, da bi  zatim i Natho bio u prilici sa 18-19 metara, ali je lopta na putu ka golu pogodila Asana.

Ipak, već u 53. minutu Partizan stiže do izjednačenja. Bila je to najljepša akcija od početka meča, Marković je sa sredine proslijedio loptu na desnu stranu u kazneni prostor za Asana, a Japanac onda vraća za Sumu koji sa oko šest metara pogađa mrežu – 1:1.

Partizan je preuzeo kontrolu, bio je bolji, konkretniji rival, novu priliku propustio je Marković u 70. minutu kada je vrlo loše šutirao sa ivice kaznenog prostora, a pet minuta kasnije nova sjajna prilika za Sumu posle akcije sa Sadikom, međutim Gvinejac je ovde morao mnogo bolje da reaguje – iskosa sa nekih šest – sedam metara poslao je loptu pored gola.

Priprijetili su potom i domaći preko Busija koji je iskosa sa desne strane šutirao zamalo pored gola, ali Partizan je i dalje diktirao tempo. Vidjeli smo i sjajnu kontru posle kornera za domaće, Suma ju je povukao, poslao loptu za Sadika, ali za djelić sekunde je bio brži golman domaćih.

Nešto kasnije i još jedna prilika za Sumu kada je šutirao preko gola, a jedna greška večeras ne baš raspoloženog Natha mogla je skupo da košta Partizan u samom finišu, ali je Miljković požrtvovanom intervencijom otklonio opasnost.

Tek što je počeo prvi produžetak, Miljković još jednom spašava Partizan, kada je posle akcije domaćih po desnoj strani ostavljeno previše prostora u kaznenom prostoru, ali bek Partizana uspjeva da izblokira novi pokušaj belgijskog tima!

Inače, Partizan je u produžetak ušao sa Ostojićem na poziciji štopera umjesto Vitasa koji je imao zdravstvenih problema uoči večerašnje utakmice. Nedugo zatim i Natho izlazi iz igre, a njegovo mjesto zauzima Šćekić, koji je takođe imao zdravstvenih problema.

Na isteku stotog minuta Šarlroa preti i preko Nikolsona, čiji šut sa ivice kaznenog prostora ovoga puta stiže da izblokira Maki Banjak.

Kao da su crno-bijeli ostali bez snage, iako Šarlroa od početka meča nije napravila nijednu izmjenu. I onda, u 108. minutu meča, Ostojić u klizećem startu zakačinje loptu rukom na ivici kaznenog prostora, sudija Meden pokazuje na slobodan udarac uz žuti karton štoperu Partizana.

Najbolji strelac ekipe Šarlroa, Iranac Rezai je idealno izveo taj ”slobodnjak”, lopta je pogodila desnu stativu Stojkovićevog gola i završila u suprotnom uglu – 2:1 za belgijski tim…

Pokušao je trener Partizana uvođenjem Denisa Stojkovića umjesto Asana da unese svježinu u svoj tim, ali bez rezultata, pa je ovom utakmicom okončan ovogodišnji evropski put crno-bijelih.