Kiša golova na Tušnju: Radnik imao tri boda u džepu, a onda Mišić spasio Tuzla City!

Fudbaleri Radnika danas su remizirali u Tuzli protiv Tuzla Cityja (3:3) u okviru 25. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Jaka kiša koja je padala na početku utakmice je otežavala igru za obje ekipe, ali su se gosti iz Bijeljine bolje snašli i uspjeli su već u 11. minutu da povedu sa 1:0 i šokiraju domaći tim.

Nakon ubačaja iz kornera najbolje u kaznenom prosturu Tuzla Cityja snašao se Živković koji je zatresao mrežu domaćih.

Tuzla City prvi put ozbiljnije prijeti u 19. minutu kada je pokušao Nsue, ali je na kraju lopta otišla pored gola. Domaći su diktirali tempo igre do kraja prvog dijela i imali incijativu, ali ozbiljnije nisu ugrozili gol Radnika.

U drugom poluvremenu gledali smo dosta bolji meč. U 52. minutu Radnik ponovo prijeti kada je u odlično šansi bio Živković, ali ovaj put nije uspio da savlada golmana domaće ekipe.

Samo pet minuta kasnije stigla je kazna za ovaj promašaj jer je Tuzla City uspio da poravna na 1:1. Nakon centaršuta Mehanovića gol za tuzlanski klub postigao je Čeliković.

Međutim, u 66. minutu novi šok za Tuzla City jer je Radnik ponovo poveo. Ovaj put strijelac za klub iz Bijeljine bio je Đorić koji je uspio da povede sa 2:1 i novo slavlje gostujućih igrača.

No, slavlje igrača Radnika trajalo je svega dvije minute. Tuzla City se ekspresno uspio vratiti u meč i poravnati na 2:2 kada je pogodak zabio Džafić.

Tuzla City je u 75. minutu mogao do potpunog preokreta. U odličnoj šansi bio je Sulejman Krpić koji je dobro šutirao, ali lopta na kraju ide pored desne stative Radnika.

Domaći su napadali i pokušali da dođu do pobjede, ali Radnik je i po treći put uspio da ih šokira. U 87. minutu utakmice u centru pažnje našao se iskusni Haris Handžić koji pogađa za 3:2.

Činilo se da je to kraj utakmice i da će Radnik doći do velika tri boda, ali u sudijskoj nadoknadi Tuzla City se ponovo vratio.

Nakon odličnog centaršuta sam ispred golmana gostiju izašao je Petar Mišić koji odlično pogađa za konačnih 3:3 i stavlja tačku na nevjerovatan meč na Tušnju.

(sportsport.ba/foto: screenshot)

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com