ITALIJA UVJERLJIVA U ZENICI

Reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je novi poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Večeras je u Zenici, rezultatom 3:0, slavila Italija.

Italija je nastavila dominaciju i niz pobjeda, iako je davno osigurala odlazak na Euro. S druge strane, Zmajevi nisu imali čemu da se nadaju nakon što je ranije danas Finska razbila Lihtenštajn s 3:0 i osigurala prvi odlazak na smotru najboljih selekcija Starog kontinenta.

Ipak, najavljivali su u taboru BiH hrabru i dobru igru, da se iskupe za loše partije tokom cijelih kvalifikacija, ali uslijedio je novi, nimalo lagan poraz. Istina, rezultat na kraju nije pravo mjerilo kvaliteta na terenu Bilinog polja, ali sada je to najmanje i bitno.

Od početka večerašnjeg duela bilo je jasno da ćemo gledati otvoren fudbal, da će biti dosta šansi i pogodaka, ali nažalost svi su završili u korist Azzurra.

Imao je zatim Bernardeschi sjajnu šansu u 18. minuti, Šehić je odbranio, ali nije uspio dvije minute kasnije zaustaviti Acerbija, koji je prevario svoje čuvare i mirno provukao loptu pokraj Šehića za 1:0.

Uslijedio je novi pritisak Zmajeva, ali i novi hladan tuš. Grešku odbrane koristi Insigne i u 36. gostima donosi sigurnih 2:0, što je bio rezultat prvog dijela.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Belotti, pošto je u 52. minuti zatresao mrežu Šehića. Naravno, Italijani su smirili igru, usporili tempo, a nama je samo ostalo da pričekamo kraj utakmice.

Zmajevi će neuspješne kvalifikacije okončati gostovanjem u Lihtenštajnu za tri dana, a onda slijede pripreme za baraž, što će biti nova prilika da se probamo domoći Evropskog prvenstva koje se igra narednog ljeta.

BiH – Italija 0:3

BiH: Šehić, Kvržić, Kovačević, Bičakčić, Kolašinac, Pjanić, Bešić, Cimirot, Krunić, Višća i Džeko.

Italija: Donnarumma, Florenzi, Bonucci, Acerbi, Emerson, Tonali, Jorginho, Barella, Bernardeschi, Insigne i Belotti.