Ilegalne borbe pasa organizovali stranci sa kriminalnim dosijeom

Borbe pasa na području Dervnte organizovali su osobe iz regiona koje su već ranije dolazile u sukob sa zakonom zbog raznih nedjela, a neka od njih su bezbjednosno interesantna lica za policiju, potvrđeno je “Glasu Srpske“.

Sve se dešavalo u jednom selu kod Dervente gdje je policija otkrila ovo ileglano borilište sa boksovima za pse, a u blizini njega nađeni su i leševi ubijenih životinja.

Kako je saopštio MUP RS ove nelegalne aktivnosti otrkivene su u policijskoj akciji “Samba” u kojoj je uhapšeno 14 osoba i sprijčena dalja ilegalna borba pasa.

– Prilikom pretresa jedne lokacije na području Dervente zatečena su 84 lica, državljani Srbije, Hrvatske, Crne Gore, Federacije BiH i Republike Srpske. Zatečeni je i više leševa pasa – saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske.

Dodali su da su policijski službenici saslušali 70 lica u svojstvu svjedoka.

– Protiv 14 lica koja su lišena slobode biće podnesen izvještaj o počinjenom krivičnim djelima zlostavljanje i mučenje životinja i nedozvoljena proizvodnja i promet narkotičkih sredstava i omogućavanje uživanja opojnih droga- stoji u saopštenju.

Dalje se navodi da su u toku su pretresi vozila i vrši se uviđaj na mjestu borilišta.

-Na licu mjesta nađeni su i leševi ubijenih pasa, više povrijeđenih pasa, a oduzet je novac i određena količina narkotičkih sredstava, kao i drugi predmeti koji se mogu dovesti sa navedenim krivičnim djelima- stoji u saopštenju.

Ističe se da se sve mjere i radnje preduzimaju pod nadzorom Okružnog javnog tužilaštva Doboj.

Akciji “Sambo” sprovode službenici Uprave kriminalističke policije UP-a RS u saradnji sa pripadnicima policijskih uprava Doboj i Banjaluka i Žandarmerije.

Akcija “Sambo“ usmjerena je na sprečavanje zlostavljanja životinja i organizovanja borbi pasa.


Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, X nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com

Komentari: