Hrvatska osvojila treće mjesto na Mundijalu

Reprezentacija Hrvatske osvojila je treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u fudbalu 2022. godine, savladali su Maroko 2:1.

Hrvati su ponovili uspjeh iz Francuske 1998. godine i još jednom oduševili svijet, Maroku se povrijedili svi štoperi.

Sve je počelo u 7. minut, Luka Modrić je zavrnuo loptu iz prekida, Perišić na pravom mjestu, maestralno šalje loptu glavom ka Gvardiolu, a supertalentovani defanzivac takođe glavom šalje loptu u mrežu, za prvenac na Mundijalima.

Samo dva minuta kasnije planeta je dobila spektakularnu uvertiru u borbi za bronzu. Ponovo jedan slobodan udarac, i ponovo pogodak glavom, Dari je bio strelac. Šok za Hrvate nakon vođstva, a na tribinama krcatog Al Rajan stadiona, erupcija oduševljenja Marokanaca.

Mislav Oršić spektakularnim golom u 42. minutu od stativu donosi prednost vatrenima. Igrač Dinama iz Zagreba postigao je evro-gol, a čak je i čudesni Bono bio potpuno nemoćan.

Marokanci su do posljednjeg sudijskog zvižduka atakovali na gol rivala, igrali do posljednjeg atoma snage i kapi znoja, međutim nisu uspjeli da prirede još jedno iznenađenje, i skinu skalp još uvek aktuelnog vice-šampiona svijeta.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com