Goran Zakarić režirao pobjedu Borca u Bijeljini

Borac je u Bijeljini savladao Radnik sa 3:1 u susretu 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Borac je bio bolji tim u prvom poluvremenu. Ekipa Marka Maksimovića je kontrolisala igru, ali igralo se dosta tvrdo sa obje strane i nije bilo previše ljepote u igri.

Gosti iz Banjaluke su bili ti koji su stvarali šanse. Ziljkić u 16. minutu prijeti iz slobodnog udarca, šutirao je neprecizno, a četiri minuta kasnije Meleg šutira pravo u Kozića.

Najbolja šansa viđena je u 37. minutu. Zakarić fenomenalno šutira, loptu na putu prema mreži zaustavlja prečka.

Ipak, u 42. minutu Borac je poveo. Goran Zakarić fenomenalnim pasom prebacuje odbranu Radnika i upošljava Ziljkića, a ovaj pogađa za prednost od 0:1.

Ovim rezultatom se odlazi na odmor, a Radnik nakon sedam minuta igre u nastavku dolazi do izjednačenja. Milenković je izveo korner, u skoku je najviši bio Novaković koji pogađa mrežu Pavlovića za poravnanje rezultata na 1:1

Kratko je trajala radost domaćeg tima. Samo šest minuta nakon izjednačenja (58.) Borac stiže do drugog gola.

Zakarić je pao u kaznenom prostoru nakon duela sa Filipovićem. Sudija Miloš Gigović pokazuje na bijelu tačku uz proteste i smijeh domaćih igrača, a došlo je i do obračuna na tribinama.

Goran Zakarić je bio miran u izvođenju penala. Matirao je Kozića za prednost od 1:2.

Radnik je umalo odmah stigao do izjednačenja. Vušurović se našao ispred Pavlovića, ali u posljednji čas je izblokiran.

Pokušao je Radnik potom ofanzivnijom igrom da dođe do izjednačenja, ali konkretniju šansu nisu uspjeli da naprave pred Pavlovićem.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u 86. minutu. Nakon ubačaja Melega, Novaković servira loptu na nogu Moraitisa, a Grk zabija svoj prvi gol za Borac i postavlja konačnih 1:3.