Jedan od fudbalskih klubova sa najdužom tradicijom u Semberiji – FK „Proleter” iz Dvorova, svečanom akademijom održanom 25. decembra obilježio je 90 godina od osnivanja.
Obraćajući se ovom prilikom, predsjednik kluba Dragiša Đurić je podsjetio da je istorija kluba počela 1929. godine, kada je trgovac Vojko Popović sa jednog od svojih putovanja u selo donio kožnu loptu, a onda i okupio omladince u fudbalsku ekipu koja je počela da se nadmeće sa vršnjacima iz okolnih sela. Do 1941. godine, fudbalski sport u Dvorovima se razvijao u okviru Sokolskog društva, a nakon prekida tokom rata, od 1946. godine dvorovljanski fudbaleri ponovo nastupaju na takmičenjima u klubu koji je od tada ponio ime „Proleter”.
Od 1958. godine klub se uključuje u stalna takmičenja na području Opštinskog saveza Bijeljina, a kasnije i Međuopštinskog saveza Brčko.
Najveći uspjeh „Proleter” ostvaruje u sezoni 1971-72. godine, kada je osvojio prvo mjesto u Međuopštinskoj ligi i plasirao se u Regionalnu zonsku ligu sjeveroistočne BiH, odnosno, u tadašnju Treću ligu SFRJ, a 1973. osvojio je pobjednički pehar tada popularnog Kupa zadrugara. U tom periodu osnovana je i škola fudbala za sve tri kategorije omladinaca, a 1975. „Proleterovi” pioniri su postali prvaci BiH. Veliki uspjeh ostvaren je i 1985. godine plasmanom u Regionalnu ligu „Sjever” u kojoj uspješno nastupa sve do početka devedesetih godina. Danas FK „Proleter” nastupa u Drugoj ligi Republike Srpske i jedini je klub koji od osnivanja te lige nastupa u ovom rangu takmičenja, odigravši 673 utakmice.
Gradonačelnik Bijeljine Mićo Mićić je, uz riječi zahvalnosti igračima, trenerima i svim prijateljima FK „Proleter” za istrajnost i želju da razvijaju fudbalski sport u Dvorovima, istakao da je ova godišnjica odličan uvod u 2020. godinu, u kojoj će Bijeljina zvanično nositi titulu „Evropskog grada sporta”.
Mićić: Ponosni smo na FK „Proleter”
– Grad Bijeljina procentualno izdvaja najviše sredstava za sport u poređenju sa ostalim gradovima i opštinama u BiH, ali i mnogo ulaže u izgradnju sportske infrastrukture, jer vjerujemo da je zdravlje stanovništva važan preduslov za zdravu lokalnu zajednicu. Ponosni smo na FK „Proleter” koji je uvijek pri vrhu među klubovima iz sličnih sredina i ime Dvorova na najbolji način pronosi širom Srpske – istakao je gradonačelnik Mićić.
Svečanost je bila prilika za uručenje priznanja pojedincima i kolektivima koji su kao igrači, radnici ili prijatelji doprinosili ili doprinose radu kluba i zajedno su uz „Proleter” u vremenima njegovih uspjeha, ali nisu mu okretali leđa ni u vrijeme slabijih rezultata. Zlatna značka s poveljom dodijeljena je Dragiši Đuriću, zlatne plakete gradonačelniku Bijeljine Mići Mićiću, Javnoj ustanovi „Banja Dvorovi”, Žiki Steviću (posthumno), Dragiši Marjanoviću i Vladanu Simeunoviću, a srebrne plakete Zoranu Rankiću, Dragiši Katiću, Miodragu Rankiću, Milenku Zupuru, Marku Odžakliću i preduzeću „Elektro-Bijeljina”. Bronzane plakete dobili su Dragan Lopandić, Dragiša Perić, Siniša Simeunović, Miodrag Simeunović, Mile Božić, Bojan Panić (posthumno), Ibrahim Handžić (posthumno), Petar Simojlović, Slavko Simojlović, Nedeljko Ćorić i Goran Janjić, a uručeno je i petnaest zahvalnica.