Fejnord ubjedljiv protiv Partizana u Beogradu

Fudbaleri Partizana poraženi su od Fejenorda u Beogradu rezultatom 5:2 u okviru osmine finala Lige konferencija.

“Crno-bijeli” su ispustili prednost u čak dva navrata i na kraju nisu uspjeli da izbjegnu poraz i to ubjedljiv pred revanš za nedjelju dana.

Holanđani su od početka preuzeli terensku inicijativu, te prvi i priprijetili preko Nelsona čiji je udarac odbranio Popović, a potom i Gertraude.

Ipak, “crno-bijeli” su prvi stigli do gola, igrao se 12. minut kada je Bibras Natho pogotkom krunisao lijepu akciju domaće ekipe, ali se Izraelac tom prilikom i povrijedio.

Umjesto njega ušao je Nemanja Jović, a Fejenord je uspio da izjednači samo sedam minuta nakon gola.

Jens Torstra se najbolje snašao u kaznenom prostoru Partizana i od stative poslao loptu u gol.

Imao je Partizan odličnu priliku odmah nakon toga, Vujačić nije uspio da odbitak iz kornera proslijedi iza leđa Bajlova, dok je na drugoj strani opasan udarac Sinistere spriječio Saničanin.

Fejenordov pogodak u finišu prvog poluvremena opravdano je poništen zbog ofsajda, da bi u drugom poluvremenu uslijedilo totalno pomračenje Partizana.

Nemanja Jović je ponovo probudio nadu domaćih navijača lijepim golom u 46. minutu, ali je Fejenord u nastavku meča zaigrao odlično.

Prvo je Desers uz malo sreće pogodio u 52. minutu poslije dodavanja Sinistere, Kolumbijac je 12 minuta kasnije promješao odbranu Partizana i doprineo golu koji je dao Getruida.

Sjajni Kolumbijac zaokružio je svoju predstavu nevjerovatnim pogodtkom sa oko 25 metara u stilu zemljaka Džejmsa Rodrigeza u 71. minutu.

Konačan rezultat šest minuta kasnije postavio je kapiten ekipe Tornstra što je umnogome umanjilo šanse Partizanu pred revanš u Roterdamu za sedam dana.