Evrokup – Bitke za evropski trofej u Beogradu!

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Trenta 91:75 (21:22, 24:17, 18:14, 28:22) u 6. kolu TOP 16 faze Evrokupa.

Počelo je velikom serijom “crno-bijelih” 12:3 pomoću koje su sredinom prve dionice stigli i do dvocifrene prednosti koju su na kraju četvrtine uspjeli i da ispuste.

Trento se dobrom igrom vratio u meč i poveo nakon prvih deset minuta – 22:21.

Uslijedio je žestok odgovor izabranika Andree Trinkijerija koji su najviše zahvaljujući raspoloženom Jaramazu prvo preokrenuli rezultat. Zatim su došli do dvocifrene prednosti koja je na poluvremenu pala na svega šest poena zahvaljujući poenima Noksa italijanske ekipe u završnici – 45:39.

U trećoj četvrtini nismo vidjeli velike padove u igri domaćina koji je sve vrijeme držao stvari na parketu pod kontrolom. Tako se pred posljednju četvrtinu otišlo na odmor sa deset poena prednosti za Partizan – 63:53.

Košarkaši Trenta nisu imali snage da se vrate u meč nakon toga. To je Partizan maksimalno iskoristio kako bi na kraju ostvario ubjedljivu pobjedu pred svojim navijačima – 91:75.

Ognjen Jaramaz je postigao 19 poena. Volden i Tomas dodali su još 13, dok je Janković postigao 11 uz šest skokova i sedam asistencija. Dvociren je bio još i Uroš Triufunović sa 10 poena.

Tako su “crno-bijeli” stekli prednost domaćeg terena u nastavku takmičenja gdje ga u četvrtfinalu dočekuje Uniks, a u polufinalu pobjednik meča Promiteas – Tofaš.