Engleska u klasiku pobijedila Njemačku i plasirala se u četvrtfinale Eura

U pretposljednjem meču osmine finala Evropskog prvenstva Engleska je slavila protiv Njemačke rezultatom 2:0 za 1/4 finala.

Počela je prilično uzbudljivo utakmica na “Vembliju”. Kimih je u trećem minutu pokušao da pripruheti Pikfordovom golu, ali je Kajl Voker rutinski intervenisao. Vezni red nhemačkog tima na radi je priličo dobar posao u prvim minutima meča.

Probudila se Engleska u drugom duhelu. Megvajer je odlično primio centaršut iz ugla, ali je Gosens odradio dobar posao i pokvario planove defanzivca. Hari Kejn kao da nije izašao na teren, u prvih pola sata igre ostvario je dva kontakta sa loptom.

Vezali su Nuhemci da ozbiljna napada. Prvi je režirao Kimih ubacivši loptu u kazneni prostor Engleza, ali zakasnio je u skoku.  Odmah potom Verner je bio u šansi poslije dodavanja Haverca, ali je šutirao po sred Pikforda, koji je sačuvao loptu. Pokušao je konačno Kejn pred kraj prvog poluvremena, međutim iznudio je samo faul, pa je uslijedio slobodan udarac za „gordi albion“, koji nije promijenio rezultat. Njabolja šansa za engleski tim uslijedila je u drugom minutu nadoknade. Kejn je konačno dobio priliku, našao se jedan na jedan ispred golmana, ali Humels je intervenisao i gotovo izbacio loptu iz gola.

Već na startu drugog poluvremena Haverc je uputio sjajan šut iz voleja sa ivice kaznenog prostora, ali je Pikford u svom stilo odlično intervenisao.

Nastavila se ofanziva sa obje strane, ali bez realizacije. Igralo se ofanzivno, međutim falili su golovi.

Englezi su poveli u 75. minutu preko Rahima Sterlinga. Odličnu akciju odigrao je tim Gartea Sautgejta. Kejn je započeo napad, pronašao Griliša, da bi ovaj dodao dalje do Šoa koji je asistirao, a fudbaler Sitija zatresao mrežu za 1:0.

Miler je promašio čist zicer. Potpuno sam bio je fudbaler Bajerna, ali je lopta prešla iznad desne stative. Bila je ovo izvanredna prilika za izjednačenje. Haverc je iskoristio grešku Sterlinga i uputio loptu Mileru, međutim rezultat je ostao isti.

Hari Kejn je opravdao odsustvo u prvom poluvremenu i povisio na 2:0 pred sam finiš utakmice. Griliš je dodao loptu zvijezdi Totenhema, a ovaj pucao po sredini gola. “Panceri” nisu stigli ovu prednost, pa Lev odlazi kući i oprašta se od reprezentacije bez evropskog trofeja.

Njihovi protivnici u narednoj fazi biće bolji iz duela Švedska – Ukrajina.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com