Engleska se ne šali – ide po titulu na Vembliju!

Fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva pošto je pobijedila Ukrajinu rezultatom 4:0 (1:0).

Strijelci za Gordi Albion bili su Kejn u 4. i 50, Megvajer u 46. i Henderson u 63. minutu.

Englezi su imali početak iz snova u oba poluvremena. Odmah na početku, u četvrtom minutu Sterling je poslao savršenu loptu u prostor, a Kejn konačno u svom stilu bocnuo za 1:0.

Period od četvrtog do 45. minuta, odnosno poluvremena, nije bio najbolji za Engleze, delovalo je da ne žele da igraju ka naprijed, a izuzev strašnog šuta Deklana Rajsa sa distance, nije bilo ozbiljnijih pokušaja.

I onda, početkom drugog poluvremena, Englezi su imali 17 najboljih minuta koje niko nije mogao da predvidi i zamisli. U 46. minutu Šo je pronašao Megvajera iz slobodnjaka za 2:0.

U 50. minutu ponovo je Šo centrirao, a ovaj put je Kejn glavom sa peterca rešio sve dileme za 3:0.

U 57. minutu ušao je i kapiten Liverpula, Džordan Henderson, koji je samo šest minuta kasnije bio na pravom mjestu poslije Mauntovog kornera za 4:0.

Imao je Kejn potom još jedan nestvaran volej udarac, sa ivice šesnaesterca, golman Ukrajine je prelijepom paradom ovaj put sačuvao svoju mrežu.

Geret Sautgejt je finiš utakmice iskoristio da promijeni neke najbolje igrače, izašli su i Šo, Sterling, Filips i Kejn, Englezi su do kraja odbrojavali i čekali kraj i veliko slavlje.

Engleska će u polufinalu, u srijedu, igrati protiv Danaca i to ponovo pred svojim navijačima, na Vemlbiju, reklo bi se da ovu šansu ne smiju da propuste…

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com