Đurićev šou u visokoj pobjedi Radnika nad Mladosti

U sklopu 17. kola Premijer lige BiH danas je odigrano ukupno pet utakmica, a prava golijada mogla se vidjeti u Doboju kod Kaknja gdje su snage odmjerili Mladost i Radnik.

Bijeljinski tim je na zvaničnom debiju Slobodana Starčevića slavio s uvjerljivih 4:0, a pitanje pobjednika “plavo-bijeli” su praktično riješili već u prvih 45 minuta postigavši tri pogotka.

U 18. minuti nakon sjajne kontre Radnik dolazi do pogotka preko Bradonjića kojem je asistirao Karić, da bi već u sljedećem napadu bilo 2:0 za Semberce.

Tek što je lopta krenula sa centra 37-godišnji Đurić je izašao sam pred Velića i bez većih problema ga matirao, a isti igrač je do odlaska na odmor uspio da postigne još jedan gol za velikih 3:0 na poluvremenu.

Nakon što se prvi vodstvu od 3:0 otišlo na odmor, Radnik je odmah na startu drugog poluvremena uspio da postigne još jedan gol. Sjajnu akciju u 47. minuti krunisao je Đurić i kompletirao hat-trick.

Na kraju sasvim zasluženo Radnik je slavio i zadržao poziciju u samom vrhu Premijer lige BiH.