Danska može i bez Eriksena, preko Velsa do četvrtfinala turnira

Fudbaleri Danske ubjedljivo su savladali Vels sa 4:0 u Amsterdamu i plasirali se u četvrtfinale Evropskog prvenstva. Naredni rival ekipi selektora Hjulmanda biće bolji iz duela između Holandije i Češke.

Danska je na stadionu “Johan Krojf” ubjedljivo savladala selekciju Velsa sa 4:0 (1:0) i plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Danci su bili bolji rival, kontrolisali su meč tokom svih 90 minuta i prvi put na ovom šampionatu sačuvali svoju mrežu.

Prvo poluvreme donijelo je veliku bornu, naročito na sredini terena. Poslije početne inicijative Danaca, Vels je prvi priprijetio – udarac Bejla bio je neprecizan, dok je pokušaj Ramzija izblokirao kapiten Kjer.

Kako je vrijeme odmicalo, Danci su bili sve sigurniji u dodavanjima i polako su potiskivali Velšane pred sopstveni gol.

Takva igra donijela je rezultat. Kasper Dolberg postigao je lijep pogodak u 27. minutu i doneo veliku radost mnogobrojnim danskim navijačima u Amsterdamu.

Postignut gol dao je vjetar i krila ekipi Kaspera Hjulmanda, koji su do poluvremena imali još nekoliko dobrih napada, ali nisu uspjeli da savladaju golmana Danija Vorda.

Već na startu drugog poluvremena, Dolberg postiže drugi pogodak za Dansku. Veliku grešku napravio je Niko Volijams, prosto dodao loptu napadač Nice, koji snažnim udarcem iz blizine duplira prednost svog tima.

Vels je morao da zaigra znatno ofanzivnije, što je ostavljalo puno prostora za kontre i polukontre Danske, u kojima je prednjačio Martin Brajtvajt.

Selektor Hjulmand iskoristio je dva gola prednosti da odmori nosioce igre, ali i igrače kojima prijeti suspenzija.

Ipak, ni to nije smetalo Danskoj da u finišu meča postigne i treći pogodak. Odličan napad pogotkom je krunisao Joakim Mele.

U nadoknadi vremena direktan crveni karton zaradio je vezista Velsa Hari Vilson, a u posljednjim trenucima meča Brajtvajt je zaslužio da se upiše u listu strijelaca.

Iako je pomoćni sudija podigao zastavicu zbog odsajda, VAR je utvrtio da je pogodak napadača Barselone regularan i tako je postignut konačan rezultat na meču – 4:0.

Danska je tako šampionat počela sa dva poraza, “preživjela” šok sa Kristijanom Eriksenom i postali prva ekipa koja se plasirala među osam najboljih ekipa na turniru.

Danska će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela između Holandije i Češke (nedjelja, 18.00), 3. jula u Bakuu.