Crveno-bijeli pregazili Gent u Belgiji! Samo ih puka teorija dijeli od prolaska dalje!

Zvezda nastavila seriju pobjeda u Ligi Evrope, večeras treća u nizu, za veliki uspjeh u Ligi Evrope!

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su večeras ekipu Genta sa 2:0 u utakmici četvrtog kola Grupe L Lige Evrope i tako stigli na prag plasmana u narednu fazu takmičenja.

U isto vrijeme, Hofenhajm je savladao Liberec u Češkoj takođe sa 2:0, pa Zvezdu sada samo neka ”luda” teorija može da spriječi da ne ode u ”evropsko proljeće”.

Sve je večeras od početka, pa do kraja proteklo onako kako su crveno-bijeli i željeli.

Ni pun minut od početka meča nije prošao, a na semaforu je stajalo 1:0 za Crvenu zvezdu. Srpski šampion je u svom prvom napadu uspio da iznudi korner, potom je uslijedila kombinacija Nikolića i Bena uz korner zastavicu, onda Ben šalje loptu na dvadesetak metara od gola, gdje je usamljen bio Njegoš Petrović koji iskosa sa lijeve strane šalje neodbranjiv projektil pod prečku – 0:1!

S obzirom da je Dejan Stanković utakmicu počeo sa trojicom štopera ispred golmana Borjana – Milunovićem, Degenekom i Pankovom, Zvezda je u nastavku bila prije svega opredijeljena za čvrstu i disciplinovanu igru pred svojim golom, ne dozvoljavajući rivalu da ozbiljnije priprijeti i pored terenske inicijative.

Pokušavali su fudbaleri Genta tokom prvog poluvremena uglavnom udarcima iz daljine koji nisu bili precizni, a tek u 44. minutu je viđena prva prava opasnost po gol Borjana, kada je Fortuna odlično centrirao sa lijeve strane, Bukari je glavom šutirao pod prečku, ali Borjan je odlično intervenisao i Zvezda je sa prednošću otišla na odmor.

Doduše, u 31. minutu je viđena i jedna sporna situacija u kaznenom prostoru Zvezde, Dorš je proslijedio loptu za Bezusa koji je bio oči u oči sa Borjanom, Vukanović ga je povukao za ruku i oborio, ali slovački sudija Glova se nije oglasio.

U nastavku slična slika na terenu, jalova inicijativa Genta, Zvezdina disciplina uglavnom nije popuštala, a onda, u 58. minutu crveno-bijeli uspjevaju da dupliraju prednost.

I opet posle kornera!

Ovoga puta Ben ga je izveo sa lijeve strane, odlično je to učinio, a u kaznenom prostoru Nemanja Milunović je bio najviši u skoku i udarcem glavom je poslao loptu u mrežu – 0:2!

Pokušavali su domaći i izmjenama nešto da promjene do kraja, ali izuzev u 71. minutu kada je Kums opasno pripretio iskosa sa lijeve strane, kada je lopta otišla tik pored stative, nije bilo nekih stopostotnih prilika za domaći tim, pa je srpski šampion bez većih problema stigao do velike pobjede.