Crno-bijela rapsodija trajala 88 minuta, a onda je na scenu stupio Drojf…

Fudbaleri Partizana remizirali su u 5. kolu grupe L Lige Evrope pošto su u Hagu odigrali 2:2 sa AZ Alkmarom.

Domaćin je imao terensku inicijativu na početku susreta. Probao je Stengs, ali je ubrzo uslijedio hladan tuš za navijače holandske ekipe.

Igrao se 16. minut kada je Natho sjajnim dodavanjem pronašao Takuma Asana koji se dao u trk i rutinski savladao čuvara mreže.

Ekipa Save Miloševića igrala je odličan presing. To se i isplatilo u 27. minutu kada je poslije velike greške u odbrani AZ-a Sejduba Suma duplirao prednost svog tima.

Nastavio je ofanzivni vezista da prijeti odmah na početku drugog dijela, nakon kontre u 50. minutu Suma je pogodio stativu. Minut kasnije Sadik nije imao sreće kada je Bizo sa zemlje skinuo loptu koja je išla direktno u gol.

AZ nije imao rješenje za čeličnu odbranu Partizana koji je prijetio iz kontri, iz jedne takve situacije šutirao je Tošić, ali pravo u golmana.

Uslijedila je potom totalna ofanziva. “Crno-bijeli” su imali mnogo sreće u 73. minutu kada je Idrisi sjajno zalomio i u kaznenom prostoru zatresao prečku gola Stojkovića.

Nije se vidio Boadu, jedan od najtalentovanijih napadača u Holandiji. U 83. minutu dobio je i drugi žuti, odnosno crveni karton zbog simuliranja.

Nakon toga, sve je palo u vodu, u 88. minutu Ferdi Drojf je iskoristio dodavanje Kopmajnersa i savladao Stojkovića koji je pogrešno procijenio let lopte.

Minut kasnije ponovo je sreća pogledala srpski tim, pokušao je Idrisi sa distance, ali je pogodio desnu stativu.

Trenutak odluke dogodio se u drugom minutu nadoknade vremena kada je Drojf svojim drugim golom nakon akcije sa desne strane srušio snove Partizana o evropskom proljeću.

“Crno-bijeli” poslije toga nisu imali snage za novi pogodak…