Borac rutinski protiv Radnika

Posljednji duel 22. kola PLBiH, odigrali su Borac i Radnik, a Banjalučani su slavili sa 2:0.

Od samog početka meča, Borac je bio bolji rival na terenu.

Kruna te igre došla je u 13. minutu kada je Vranješ pogodio za 1:0.

Nakon gola i Radnik se probudio. Imali su nekoliko prilika, ali odbrana Borca je bila sigurna.

Igrao se 35. minut kada je Borac povćeao prednost. Mehanović pogađa za 2:0, a sjajno ga je uposlio Ziljkić loptom u prazan prostor. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

Početkom drugog poluvremena Borac prijeti u dva navrata. Prvo je udarac Brtana izblokiran, a zatim i Bosančić šutira, no visoko preko gola.

Nakon toga slaba fudbalska predstava u Banja Luci. Borac je čuvao stečeno vodstvo, a gosti nisu imali ideje u napadu i ostalo je na kraju 2:0 za Borac.

BORAC – RADNIK 2:0 (Vranješ 13’, Mehanović 35’)

Borac: Lakić, Ćosić, Ćorić, Ziljkić, Vojnović, Brtan, Subić, Bosančić, Vranješ, Zakarić, Mehanović.

Radnik: Bilobrk, Filipović, Simonović, Novaković, Vasić, Lazić, Milenković, Gogić, Huseinbašić, Karić, Janjić.