Bez golova u Bijeljini: Radnik i Željezničar podijelili bodove

Fudbaleri Željezničara danas su remizirali u gostima protiv Radnika iz Bijeljine (0:0) u okviru šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Prvu ozbiljniju šansu na utakmici vidjeli smo u 16. minutu kada je zaprijetio Željezničar. Zdunić je centrirao, a Juričić glavom dobro šutirao, no još bolje to brani golman Aljkanović.

Samo dvije minute Juričić je ponovo pokušao glavom, ali ovaj put lopta odlazi preko gola domaćih.

Radnik je uzvratio u 22. minutu i to nakon kontre. Popara je na kraju šutirao iz dobre pozicije, ali blokira Kosorić njegov udarac.

U 31. minutu golman domaćih se poigrava i njegovu grešku zamalo koristi Bojo, ali je na kraju uspio nekako da izbije loptu i otkloni opasnost. Tri minuta kasnije pokušao je Vrhovac glavom, ali i to ide preko gola Radnika.

Juričić je novu šansu imao u samom finišu prvog poluvremena. Napadač Željezničara ponovo je pokušao glavom, ali Aljkanović je i ovaj put bio siguran.

U drugom poluvremenu smo vidjeli dosta manje uzbuđenja na Gradskom stadionu u Bijeljini. Željezničar je imao više loptu u nogama, ali Radnik se odlično branio.

Plavi su pokušali u nekoliko navrata preko Crnčevića i Mujezinovića, no nije bilo promjene rezultata. U 82. minutu Mujezinović je pokušao iz slobodnog udarca, ali to ide visoko preko gola Radnika.

Radnik je u 94. minutu mogao do pobjede kada je Gogić šutirao, ali lopta pogađa prečku koja spašava Želju u posljednjoj minuti utakmice. Do kraja je ostalo 0:0.

Željezničar se trenutno nalazi na petoj poziciji sa osam osvojenih bodova, dok je Radnik deseti sa tri boda.