Zvijezda 09 upisala prvu pobjedu u sezoni: Ognjen Đelmić srušio Zrinjski!

Fudbaleri Zvijezde 09 napravili su 2.11. veliko iznenađenje pobjedom na svom terenu protiv Zrinjskog (2:0) u meču 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Zvijezda je bolje otvorila utakmicu i krenula dosta ofanzivnije što je iznenadilo igrače Zrinjskog. Domaći su prvi put zaprijedili u desetoj minuti kada je pokušao Correira sa 20-tak metara, ali je lopta otišla preko gola.

Samo minutu kasnije pokušao je i Hairlahović, ali nije bio precizan. No, u 14. minuti Zvijezda je povela sa 1:0. Ognjen Đelmić je odlično šutirao sa dvadesetak metara, a lopta je zakačila Barišića i završila u mrežu gostiju.

Ipak, Zrinjski je mogao ekspresno izjednačiti samo pet minuta kasnije. Stanić i Kunić su izašli sami ispred golmana domaćih i svi su već vidjeli loptu u golu. Stanić je uposlio Kunića koji je sa svega nekoliko metara promašio prazan gol za šok i nevjericu svih na stadionu.

Zrinjski je imao dobru šansu i u 22. minuti kada je nakon kornera pokušao Barišić, ali lopta je otišla malo pored gola. Đelmić je ponovo bio u centru pažnje u 27. minuti kada je šutirao sa distance, ali ovaj put lopta je otišla preko gola Brkića.

U finišu prvog dijela zaprijetio je Ibanez iz slobodnog udarca, no golman Zvijezde odlično brani njegov udarac. Na početku drugog poluvremena nije bilo toliko izglednih prilika kao u prvom dijelu.

Prvu šansu vidjeli smo u 58. minuti kada je glavom pokušao Lendrić, ali lopta odlazi nekolik metara pored gola Zvijezde. Desetak minuta kasnije zaprijetila je i Zvijezda. Correira je šutirao s vrha kaznenog prostora, ali ovaj put Brkić je bio siguran.

Posao u ovom meču mogao je završiti Đelmić u 74. minuti utakmice. On je imao zicer pred golom Zrinjskog, ali je Brkić zaustavio njegov udarac. Zvijezda je u samom finišu sve završila golom za 2:0, a ponovo je strijelac bio Đelmić koji jedanas odigrao sjajan meč.

Đelmić je iskoristio veliku grešku Tomislava Barbarića i izašao sam ispred Brkića, te je ovaj put rutinski pogodio za konačnih 2:0.

Za Zvijezdu 09 ovo je bila prva pobjeda u ovoj sezoni nakon 11 poraza i tri remija. Ovaj tim je i dalje posljednji sa šest bodova, dok je Zrinjski trenutno šesti sa 23 boda.