Zvijezda 09: Tri boda na startu prvenstva

Na gostovanju u Omarskoj ekipa Zvijezde 09 zasluženo je slavila rezultatom 0:1. Steijelac jedinog gola za ekipu Zvijezde 09 bio je Andrija Janjić u 69’ susreta.

Šef stručnog štaba Zvijezde 09 Dženan Husić zadovoljan je sa tri boda u gostima i naglasio je da se ova utakmica mora što brije zaboraviti.

“Što se tiče same utakmice mogu reći da sam zadovoljan samo rezultatom utakmice. Ušli smo jako nervozno u utakmicu gdje smo imali protivnika koji je shodno našim ambicijama izašao borbeno i kompletno prvo poluvrijeme igrali su agresivno i nisu nam dozvoljavali da nametnemo svoju igru koju smo uigravali tokom čitavih priprema” – rekao je Husić novinarima.

Svakako to ne opravdava što smo u prvom poluvremenu imali malo šansi za postizanje pogotka. Omarska je u prvom poluvremu imala jednu stativu, a i mi smo imali jednu izglednu šansu za postizanje gola.

Na poluvremenu utakmice uradili smo neke korekcije, dogovorili se šta treba da uradimo i već je to u drugom poluvremenu izgledalo malo bolje.

Iz prekida u 69’ minuta susreta postigli smo pogodak i riješili utakmicu. Ekipa Omorske je nakon primljenog kola pritiskala ali nisu imali priliku za postizanje pogotka.

Ovu utakmicu trebamo što prije zaboraviti. Svakako slijedi analza utakmice i mi se od ovog trenutka okrećemo narednom protivniku – rekao je novinarima šef stručnog štaba Zvijezde 09.

Strijalac jedinog gola na utakmici Andrija Janjić istakao je da je zaslužena pobjeda Zvijezde 09 na gostovanju u Omarskoj

“Imali smo teško gostovanje protiv ekipe Omarske. Dočekao nas je loš teren i mnogobrojna pubilka sto je dodatno otežalo današnju utakmicu.

U prvom poluvremenu nismo uspjeli probiti otpor domaće ekipe. Drugo poluvrijeme smo ušli mnogo bolje, u polovini poluvremena postigli gol i zasluženo slavili.

Zadovoljni smo zbog osvojena tri boda, ispunili smo očekivanja. Okrećemo se ekipi Kozare koju dočekujemo za vikend. Ovu utakmicu zaboravljamo i pripremomo se za meč sa Kozarom na domaćem terenu” – istakao je Andrija Janjić.

U drugom kolu ekipa Zvijezde 09 dočekuje ekipu Kozare iz Gradiške.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com