Zvijeza 09 sve bliže selidbi u Prvu ligu RS /VIDEO/

Velež je proljetni dio prvenstva započeo sigurnom pobjedom nad Zvijezdom 09. U 21. kolu Premijer lige bilo je 2:0 za mostarski tim.

Domaći su ušli bolje u utakmicu. Prvi je prijetio Fajić, ali je njegov pokušaj glavom otišao pored gola. Isti igrač je prijetio šest minuta kasnije, tada je njegov udrac odbranio Vujanac.

Dvije minute kasnije Velež je stigao do vodstva. Fajić je lijepo proigrao Brandaa koji iz blizine pogađa mrežu gostiju iz Semberije za veliko slavlje na domaćim tribinama.

Rođeni su do kraja prvog dijela imali još dvije dobre prilike. Pokušavali su Ćivić i Faji, međutim rezultatskih promjena nije bilo.

Velež i nastavak počeo ofanzivnim pristupom. Nakon izvršenog pritiska stigao je i drugi gol. U 58. minuti Hasanović je ubacio s lijeve strane lopta je došla do Vehabovića koji jakim udarcem trese mrežu.

Nakon drugog gola pitanje pobjednika je bilo riješeno pa su domaći kontrolisanom igrom bez većih problema susret priveo kraju. Mogli su doći i do trećeg gola, ali Fajić danas nije imao svoj dan.

Rođenim je ovo treći trijumf uzastopni trijumf s kojim se učvrstio u sredini tabele te na neki način već sada prebrodio sve brige oko opstanka u ligi.