Zvezda promašila, Olimpijakos pogodio penal, ništa od evropskog proljeća

Poput Partizana, i Crvena zvezda propustila veliku priliku za ostanak u Evropi i tokom proljeća.

Od večeras Srbija više nema predstavnika na evropskoj sceni u tekućoj sezoni 2019/20.

Partizan je košmarnim remijem u Holandiji protiv AZ Alkmara (2:2) u prošlom kolu izgubio sve šanse za plasman u nokaut fazu Lige Evrope. A večeras je i Crvena zvezda u finišu poklekla u Atini protiv Olimpijakosa – 1:0.

To znači da je Zvezda završila na posljednjem mjestu Grupe B Lige šampiona. Sa samo jednom pobjedom i pet poraza, uz gol-razliku 3:20.

Olimpijakos će kao trećeplasirani u grupi igrati u nokaut fazi Lige Evrope.

S obzirom da je Crvenoj zvezdi odgovarao remi, bilo je i očekivano da će Olimpijakos imati inicijativu od početka meča.

U kontri Zvezde, Tomane šalje loptu za Marina. Njega je u kaznenom prostoru pokosio Giljerme i kapiten Zvezde je iznudio penal.

Tomane je preuzeo odgovornost, ali umjesto mreže, pogodio je prečku!

Od početka drugog poluvremena Olimpijakos je bio znatno konkretniji i opasniji rival, željeli su domaći što prije da stignu do vodećeg gola.

U 86. minutu Žander koji je nešto ranije zamijenio povrijeđenog Rodića, igra rukom u svom kaznenom prostoru i to je penal za Olimpijakos.

El Arabi je stavio loptu na bijelu tačku i precizno šutirao i doveo Olimpijakos na prag plasmana u ”evropsko proljeće” – 1:0 za domaće.