Zvezda izgubila evropski sjaj, ništa od Lige šampiona!

U revanš utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, Crvena zvezda večeras u Tiraspolju nije uspjela da se domogne plasmana u plej-of rundu takmičenja.

Poslije 1:1 u Beogradu, večeras je Šerif pred svojim navijačima slavio sa 1:0, pa će moldavski šampion igrati protiv boljeg iz duela Dinamo Zagreb – Legija.

Zvezda se sada seli u posljednju rundu kvalifikacija za Ligu Evrope, gdje će joj rival biti poraženi iz duela Jang bojs –  Kluž.

Zvezda je priprijetila već u trećem minutu meča preko Degenaka poslije kornera koji je dobro izveo Falko. Par minuta kasnije još jedam korner Falka, ali Dragović nije zahvatio loptu pred golom domaćih.

Imala je Zvezda inicijativu, pokušavali su i Ivanić i Katai, ali tokom prvog poluvremena ipak nisu bili opasni po gol rivala, u onoj mjeri kako se to od njih očekivalo.

Polako su i domaći postajali sve opasniji, a u 31. minutu odličan pokušaj imao je Traore sa lijeve strane, ali je Borjan odlično reagovao. Isti igrač je i nekoliko minuta kasnije umakao Gajiću, ali ovoga puta je loptu poslao daleko pored gola.

U 39. minutu situacija koju su navijači Crvene zvezde priželjkivali, dosta prostora za Ivanića i Kataija ispred kaznenog prostora Šerifa, polulijevo, na kraju Katai šutira, ali loptu je poslao preko gola. Nešto kasnije je pokušao i Srnić iskosa sa desne strane, ali i on je bio neprecizan.

A onda, pred sam kraj prvog poluvremena, šok za srpskog šampiona. Slobodan udarac izveo je Kastanjeda iskosa sa lijeve strane, odlično je centrirao u kazneni prostor za štopera Arboledu koji odlično skače pored Rodića i Degeneka i udarcem glavom uspjeva da lobuje istrčalog Borjana – 1:0.

U poluvremenu, trener Crvene zvezde Dejan Stanković je izvršio dvostruku izmjenu, na teren je poslao Krstovića i Bena, a u svlačionici ostavio Dionija i Falka.

I početak drugog poluvremena obilježili su korneri za Zvezdu, izvodio ih je Ben, ali bez efekta. Nekih petnaest minuta je Zvezda čekala na svoju prvu pravu priliku u drugom poluvremenu, a do nje je došla preko Veljka Nikolića, tek što je zamijenio Slavoljuba Srnića. Odlično je šutirao, pod prečku, ali je golman domaćih Atanasijadis odlično intervenisao.

Još bolju priliku, stopostotnu, imao je Mirko Ivanić u 66. minutu meča, bio je u situaciji jedan na jedan sa Atanasijadisom, ali je golman Šerifa još jednom izvanredno intervenisao.

Sve jači pritisak je Zvezda vršila u tim trenucima, domaći gotovo da nisu ni prelazili centar nekoliko minuta, ali je vrijeme radilo za njih.

Kataija je sredinom drugog dijela igre zamijenio Krstičić, pa je glavnu ulogu na terenu preuzeo sve zapaženiji Mirko Ivanić i u 68. minutu je imao još jedan odličan udarac, ovoga puta sa preko dvadeset metara, ali lopta je otišla zamalo pored lijeve stative.

Tri minuta kasnije domaći su pripretili iz kontre preko Traorea, na kraju je Jansane šutirao, ali pravo u Borjana. Odmah zatim još jedna akcija Šerifa, sada je Kastanjeda pokušao sa dvadesetak metara, ali je Borjan uspio da izbije loptu u korner. Poslije tog kornera ‘makazicama” je pokušao Jansane, bio je to odličan pokušaj, ali zamalo neprecizan.

Mogli su domaći u 83. minutu sve da riješe, bio je to još jedan njihov brz napad po lijevoj strani, kada je Jansanevov udarac zaustavio Borjan, ali se lopta odbila na suprotnu stranu odakle je pokušao i Traore, ali on je loptu poslao iznad prečke.

Ušlo se potom u sam finiš meča, u 90. minutu Rodić je pokušao sa lijeve strane, ali nije bio precizan.