Zvezda i Partizan bez golova u 162. vječitom duelu

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana odigrali su neriješeno bez golova (0:0) u 162. “vječitom derbiju”, koji je obilježio 24. kolo Linglong Superlige Srbije. Na stadionu “Rajko Mitić” viđena je veoma loša utakmica, puna prekida, sa tek nekoliko dobrih poteza i prilika.

Trener Zvezde Dejan Stanković neće moći da bude zadovoljan igrom svog tima, ali hoće činjenicom da je ostao neporažen u svom prvom derbiju kao trener. Dok njegov kolega Savo Milošević nije uspio da ostvari glavni cilj, a to je da smanji rezultatski zaostatak.

Crveno-bijeli zadržali su 11 bodova prednosti nad najvećim rivalom i blizu su druge uzastopne titule.

Duel na našem najvećem stadionu nije imao dobru atmosferu jer su se navijača Partizana potukli na južnoj tribini, a varnice su se prenijele i na teren. Već u uvodnim minutima došlo je do koškanja igrača, nakon sukoba Miloša Degeneka i Umara Sadika.

Od tog trenutka je viđena isprekidana igra puna faulova, oštrih startova i podmuklih udaraca, pa je sudija Lazar Lukić imao “vatreno krštenje” na debiju.

Ekipa Dejana Stankovića nešto više je držala loptu u nogama, ali su na drugoj strani mnogo prostora imali ofanzivni igrači crno-bijelih. Malo je falilo da Sadik i Sejduba Suma kreiraju prilike. Dok je i kreator igre Partizana takođe je ušao u sukob sa rivalima.

Nakon nešto više od pola sata igre crveno-bijeli su doživjeli peh jer se povrijedio Ričmond Boaći. Napadač iz Gane je u suzama napustio teren, a zamjenio ga je Aleksa Vukanović.

Tek u finišu prvog dijela vidjeli smo konkretnije pokušaje i oni su bili upućeni ka Vladimiru Stojkoviću. Najbolju i jedinu pravu šansu Zvezda je propustila u 38. minutu. Poslije lijepe akcije Veljka Nikolića, Dušana Jovančića i Milana Rodića.

Lijevi bek je vratio povratnu, lopta se odbila do El Fardua Bena koji je izblokiran, da bi odbitak pao na nogu Željka Gavrića koji ga je poslao preko prečke.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, drugi dio igre otvoren je po jednom dobrom prilikom na obje strane, a onda su krenuli prekidi na svakih nekoliko minuta

Prvo zbog bakljade i dima koji se nadvio nad stadionom, potom zbog prigovora nekoga sa klupe Partizana, a onda i zbog činjenice da su na južnoj tribini gorjele stolice i da je morala da reaguje vatrogasna ekipa.

To je dodatno usporilo tempo koji je svakako bio isprekidan velikim brojem faulova. Da bi u 75. minutu Stanković i Milošević morali da prave nove prinudne izmjene. Teren su napustili Rodić i Suma, novi igrači nisu unjeli mnogo živosti.

Zbog svega što se dešavalo duel je produžen sedam minuta, tokom tog perioda nije bilo uzbuđenja i 162. “vječiti derbi” je završen najnepopularnijim rezultatom.