Za vikend pretežno oblačno sa povremenom kišom

U Republici Srpskoj tokom vikenda očekuje se pretežno oblačno vrijeme sa povremenom kišom, uz najvišu temperaturu vazduha do 17 stepeni Celzijusovih.

Meteorolog iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda Milica Đorđević izjavila je Srni da će u subotu, 8. novembra, u Hercegovini biti više kiše, koja će se u talasima premještati ka istoku.

U nedjelju, 9. novembra, kiša će uglavnom padati na jugu, dok će u ostalim predjelima biti suvo, ali se tokom večeri očekuje kiša i u ostalim krajevima, zbog čega će biti i malo svježije.

“Neće biti mnogo hladno, ali vikend ipak donosi povremenu kišu i malo nižu temperaturu, pa će u subotu maksimalna temperatura biti od osam stepeni na jugoistoku zbog kiše, do 15 stepeni Celzijusovih na sjeveru i zapadu”, rekla je Đorđevićeva.

Ona je dodala da će u nedjelju maksimalna dnevna temperatura vazduha biti od 11 do 17 stepeni Celzijusovih.

Đorđevićeva je navela da se u ponedjeljak, 10. novembra, nastavlja oblačno i svježije vrijeme sa kišom, dnevna temperatura biće od šest do 12 stepeni, na jugu oko 15 stepeni Celzijusovih, a pred kraj dana očekuje se prestanak padavina.

Prema njenim riječima, od utorka, 11. novembra, biće uglavnom suvo vrijeme, uz povremenu kišu.

“Ozbiljnije zahlađenje i pogoršanje vremena nije u najavi”, istakla je Đorđevićeva.

U Republici Srpskoj sutra ujutru se na sjeveru i istoku očekuje magla i niska oblačnost, dok će u ostalim predjelima biti sunčano.

Tokom dana doći će do djelimičnog razvedravanja uz sunčane periode, ali će biti malo svježije nego prethodnih dana. Na jugu će biti sunčano u prvom dijelu dana, a poslije podne i uveče doći će do postepenog naoblačenja, uz slabu kišu ponegdje.

Minimalna temperatura vazduha biće od nule do osam stepeni, u višim predjelima od minus tri, a maksimalna od osam do 15, na jugu do 18 stepeni Celzijusovih, te u višim predjelima i mjestima sa maglom, od pet stepeni Celzijusovih.


Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, X nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com

Komentari: