Velika pobjeda Slovaka, isključenje Krihovjaka prelomilo meč

Fudbaleri Slovačke pobijedili su selekciju Poljske rezultatom 2:1 (1:0).

Slovaci su krenuli silovito i ofanzivno od samog početka i u 18. minutu zasluženo poveli. Robert Mak je napravio sjajnu solo akciju, nanizao je dvojicu čuvara, gađao prvi ugao, lopta se od stativa odbila do Šćesnog i od njega u mrežu.

Poljaci su uzvratili u 26. minutu, Ribus je pokušao glavom, ali je bio neprecizan, a dva minuta kasnije Kucka je takođe gađao glavom, preko gola.

Drugo poluvrijeme tek što je počelo, poslije 29 sekundi, Poljska je izjednačila. Ribus je vratio povratnu, Lineti je uz malo sreće savladao Dubravku za 1:1.

Ključan trenutak koji je odredio tok utakmice dogodio se u 62. minutu kada je Krihovjak nespretnim potezom napravio prekršaj za drugi žuti karton i isključenje.

Brojčanu prednost Slovaci su iskoristili već poslije sedam minuta, Hamkšik je bio asistent, a Škrinijar bio precizan za novo vođstvo – 2:1.

Tempo utakmice je potpuno opao nakon drugog gola Slovačke, jer Poljaci nisu imali snage da uzvrate sa igračem manje.

Istina u finišu su Levandovski i Bednarek imali po jednu šansu, ali je Dubravka bio siguran.

Slovaci su napravili veliki korak ka plasmanu u osminu finala, dok Poljake čeka težak zadatak u preostala dva kola.

U drugom meču ove grupe od 21.00 sastaju se Španija i Švedska.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com