Ukrajina u 120. minutu prošla u četvrtfinale

Na sjeveru britanskog ostrva, u Glazgovu, odigrana je posljednja utakmica osmine finala Evropskog prvenstva. Ukrajina je poslije produžetaka slavila rezultatom 2:1.

Gledalo se uzbudljivo prvo poluvreme sa lijepim prilikama sa obje strane. Šveđani su prvi preuzeli inicijativu, da bi Ukrajinci ostvarili prvu veliku priliku, ali i vodstvo.

Povela je Ukrajina preko Zinčenka u 27. minutu. Jarmolenko je uputio atrkativan pas prema fudbaleru Mančester sitija, koji je na kraju poentirao.

Šveđani su djelovali potpuno izgubljeno. Međutim, nisu s dugo tražili. Forsberg je doneo izjednačenje u 44. minutu. Šutirao je sa ruba kaznenog prostora, okrznula protivničkog igrača, ali na kraju završila u golu.

Počelo je ludo drugo poluvrijeme. Sidorčuk je sa ivice šesnaesterca pogodio stativu. Poslije samo minut, još jedan šut u okvir gola. Forsberg je šutirao sa slične razdaljine kao protivnik, ali nije imao sreće.

Vrlo ofanzivno igralo se u drugom dijelu susreta. Posle Forsberga, pokušao je Larson, ali je golman dobio ovaj duel.

Ovoga puta prečka Forsberga u 69. minutu. Prosto je nevjerovatno da Švedska još uvijek nije postigla gol. Bez novih golova na “Hempden parku”. Počeli su produžeci.

Prvih 15 minuta donijelo je crveni kartona na strani Švedske. Danijelson je preoštro startovao nad Besedinom, koji je zbog povrede morao da napusti teren. Šveđani su morali da nastave sa desetoricom. Povrede su obilježile dodatnih pola sata posljednje utakmice osmine finala. Kraft je pogođen u glavu, potom mu je ukazan pomoć. Krivcov je ostao da leži, ali je posle intervencije doktora nastavio. Jarmolenk nije bio tako srećan, pa je morao da napusti igru zbog povrede noge. Ni Bezus nije odolio povredi, a tek što je izašao na teren. Srećom, bio je u mogućnosti da nastavi.

Dovbik je ušao na teren u produžetku i obavio posao. Doneo je Ukrajini pobedu u 121. minutu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com