Ugljevik: Usvojen plan kapitalnih ulaganja od 28,6 miliona KM

Odbornici Skupštine opštine Ugljevik usvojili su danas Plan kapitalnih ulaganja za period 2026/28. godine od 28,6 miliona KM.

Načelnik Ugljevika Dragan Gajić istakao je da će planirana sredstva biti usmjerena na realizaciju ključnih razvojnih projekata i naglasio da je ovaj plan u potpunosti usklađen sa potrebama stanovnika i strateškim ciljevima razvoja opštine.

“Cilj ovih ulaganja je unapređenje kvaliteta života naših građana, stvaranje povoljnijeg ambijenta za privredni razvoj, kao i dugoročno jačanje lokalne zajednice. Sve aktivnosti usmjerene su ka potrebama i dobrobiti stanovnika naše opštine”, poručio je Gajić.

On je pojasnio da će sredstva za realizaciju Plana kapitalnih ulaganja biti obezbijeđena iz budžeta opštine Ugljevik za 2026, 2027. i 2028. godinu, putem kreditnog zaduženja, kao i kroz donatorska sredstva Kabineta predsjednika Republike Srpske, Vlade Republike Srpske, Savjeta ministara i Federalnog ministarstva za raseljena lica.

Na današnjoj sjednici usvojen je i prijedlog odluke o cijeni usluga za boravak djece javnom vrtiću “Duško Radović” koja, kako je rekao predsjednik Skupštine opštine Savo Popović, ostaje 150 KM mjesečno, uprkos činjenici da je ekonomska cijena veća za 100 KM.

Usvojen je i prijedlog odluke o sufinansiranju troškova boravka djece u privatnim predškolskim ustanovama.

“Opština Ugljevik nastavlja da podržava i roditelje čija djeca borave u privatnim vrtićima, pa se za cjelodnevni boravak izdvaja subvencija od 120 KM mjesečno po djetetu, dok je za poludnevni boravak predviđeno 105 KM po djetetu”, naveo je Popović.

Odbornici su imenovali vršioce dužnosti direktora Centra za kulturu Savku Sekulić i direktora Centra za socijalni rad Nevenu Jovanović, te usvojili izvještaj o radu načelnika opštine i Opštinske uprave za proteklu godinu.

Usvojeni su i izvještaji o radu opštinskih inspektora i komunalne policije za prošlu godinu, Odbora za žalbe i Turističke organizacije.


Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, X nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com

Komentari: