Tri za sreću na Piksijevom debiju! Mitar je opet onaj stari!

Reprezentacija Srbije pobjedom je započela kvalifikacije za Mundijal u Kataru, pošto je večeras na ‘Marakani’ poslije preokreta savladala Irsku rezultatom 3:2.

Iako je Srbija od početka imala inicijativu i kontrolisala dešavanja na terenu, Irci su iz prve opasnije akcije uspjeli da povedu. Igrao se 18. minut meča, Robinson je sa lijeve strane centrirao za Brauna, koji pored Mladenovića uspjeva da zahvati loptu glavom i pošalje je u donji desni ugao Dmitrovićevog gola – 0:1.

”Orlovi” su nastavili sa napadima, ali i dalje bez prave prilike iz igre. Dosta kornera je izvela Srbija, bez rezultata, ali tek u 40. minutu Srbija je uspjela da izgradi pravu akciju i probije bedem ispred gola gostiju.

Stefan Mitrović je sa centra igrališta prosijledio loptu za Mladenovića, ovaj odmah proigrao Tadića koji na kraju asistira Vlahoviću, a napadač Fiorentine potvrđuje sjajnu formu lopta završava u donjem lijevom uglu, Srbija je izjednačila na 1:1.

U poluvremenu, Stojković je odlučio da na teren pošalje Filipa Kostića umjesto Mladenovića, ali se situacija na terenu nije bitnije mijenjala.

U 62. minutu pokušao je Milenković sa distance, lopta je išla pored gola, a Vlahović je u petercu za trenutak zakasnio da je preusmjeri u mrežu.

Odmah zatim selektor Stojković obavlja još dvije izmene, Đuričića i Račića zamijenili su Aleksandar Mitrović i Maksimović, što se pokazalo kao pravi potez.

Samo sedam minuta kasnije, Mitrović je prelijepim lob udarcem iskosa sa desne strane uspio da prevari istrčalog golmana gostiju i donese preokret ”Orlovima”, a u 76. minutu je na centaršut Tadića sa lijeve strane udarcem glavom potvrdio trijumf našeg tima – 3:1.

Mitrović se tako na najljepši način iskupio za promašeni penal protiv Škotske kojim je Srbija ostala bez plasmana na EP.

Do kraja, Irska je uspjela da ublaži poraz, golom Kolinsa u 86. minutu meča, poslije loše intervencije naše odbrane i istrčavanja golmana Dmitrovića u prazno – 3:2.

Utisak je na kraju donekle pokvaren, ali pobjeda se piše, što je u ovom trenutku najvažnije.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com