Policijska uprava Bijeljina je u cilju povećanja stepena bezbjednosti svih učesnika u saobraćaju, u periodu od 25. do 28. septembra, realizovala akciju pojačane kontrole učesnika u saobraćaju sa akcentom na kontrolu vozača koji upravljaju vozilom pod dejstvom alkohola.
Od ukupno 5089 alkotestiranih učesnika u saobraćaju, 102 vozača su sankcionisana zbog prisustva alkohola u organizmu i isti su isključeni iz saobraćaja. Zbog utvrđene količine alkohola u organizmu od 0,31 do 0,80 g/kg sankcionisano je 61 vozača, 29 vozača zbog utvrđene količine alkohola od 0,81 do 1,50 g/kg i jedan mladi vozač sa koncentracijom alkohola od 0,00 do 0,30 g/kg. Policijski službenici lišili su slobode 10 vozača zbog utvrđene koncentracije alkohola u organizmu preko 1,50 g/kg.
Policijska uprava Bijeljina će nastaviti provođenje akcije pojačane kontrole saobraćaja i apeluje na sve učesnike u saobraćaju da ne upravlju vozilom pod dejstvom alkohola, da vožnju prilagode uslovima i stanju na putevima, kao i da se pridržavaju saobraćajnih propisa sa ciljem, jer samo na taj način doprinosimo povećanju stepena bezbjednosti saobraćaja.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, X nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com