Tirana se ispromašivala, Tomane odveo Zvezdu u treće kolo

Zvezda uz dosta sreće stigla do trećeg kola.

U okviru drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona ekipa Crvene zvezde je uz dosta sreće uspjela da slavi u Tirani sa 0:1 (0:0) i da tako stigne na dva koraka do grupne faze ovog takmičenja.

Zvezda je bila daleko bolja na samom startu utakmice, imali su i par dobrih akcija, a u petom minutu Milunović se našao u ofsajdu, inače bi bio u stoprocentnoj šansi.

Dva minuta kasnije velika šansa za Kataija koji je odlično promiješao par igrača domaće ekipe, izašao je ispred golmana i šutirao pored gola.

U prvih petnaestak minuta utakmice ekipa Tirane je bila povučena na svoju polovinu, a onda su se oslobodili pritiska i uspjeli da stvore par šansi.

Muči je imao odličnu šansu kada se izborio za šut, gađao je gornji ugao Milana Borjana i na Zvezdinu sreću – promašio. Par minuta kasnije novi šut Tirane preko Kalea, a onda u 31. minutu Hodžalari je šutirao iz slobodnog udarca, pokušao je iz slobodnog udarca da iznenadi Borjana koji se nije dao iznenaditi.

Drugo poluvrijeme smo sa nestrpljenjem isčekivali, a odmah je Ivanić ušao umjesto Spiridonovića koji je bio neprimjetan. U prvih sat vremena igre Zvezda nije uputila udarac u okvir gola, a u 59. minutu velika šansa za Tiranu, tada je Pankov ispao nakon Mučijevog lažnjaka, a Albanac je pogodio stativu nakon intervencije Borjana koji je rastao u junaka utakmice.

Dva minuta kasnije – kazna za Tiranu. Korner izvodi Aleksandar Katai, Tomane je bio najbolji u skoku, pogodio je gol za, ispostaviće se, pobjedu Crvene zvezde.

U 68. minutu Pankov ponovo pravi kiks, Tirana je imala kolosalnu šansu, napadač ovog tima je prebacio čitav gol iz veoma izgledne situacije.

Ono što je bilo bitno nakon 70. minuta jeste da je Zvezda uspostavila kontrolu, nisu više igrači Tirane imali šanse kao u prethodnom dijelu meča, izgubili su snagu što je bilo odlično po srpski tim.

Uglavnom, Zvezda nije briljirala, ali je uspjela da stigne do nove pobjede i plasmana u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.