”Stotka” izostala, ali pamtiće se ova velika pobjeda Partizana!

Košarkaši Partizana fenomenalno su započeli drugu fazu takmičenja u Evrokupu. U prvom kolu novoformirane Grupe E, crno-bijeli su večeras pred oko 16.000 gledalaca u ”Štark Areni” savladali italijanski Virtus iz Bolonje rezultatom 99:81.

Pred sam početak utakmice, trener gostiju Saša Đorđević je bio u centru pažnje. Navijači Partizana su ga ovacijama dočekali u dvorani, prikazan je i kraći film o njemu. Posvećen Đorđevićevim igrača u Partizanu i nezaboravnom pogotku u Istanbulu 1992. A sportski direktor kluba Nikola Lončar mu je uručio i uramljen crno-bijeli dres sa brojem 92.

Kapiten Novica Veličković se potrudio da svojim poenima olakša početak meča crno-bijelima. Onda slijedi serija Virtusa od 7:0, za vođstvo gostiju od 7:4.

Ali, ako vam kažemo da je to bio najbolji period igre Virtusa, uz još jedan kraći period na početku drugog poluvremena, onda je jasno da je Partizan večeras potpuno dominirao.

U prvom poluvremenu je to bila prava crno-bijela rapsodija, prijetili su košarkaši Partizana sa svih pozicija, odlično su šutirali Volden i Pejdž, koji je bio gotovo nepogrešiv, veliki doprinos dali su Gordić, Veličković u napadu, a Mozli se kao i obično isticao u odbrani.

Đorđevićev tim bio je bez rješenja u odbrani, razlika u korist Partizana se konstantno uvećavala i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 62:42 za crno-bijele.

Teodosić i drugovi su odlično započeli drugo poluvrijeme, serijom 9:0 su gotovo prepolovili Partizanovo vođstvo, ali tu seriju Virtusa zaustavio je Zagorac, da bi nešto kasnije nove trojke pogađali Volden i Pejdž i crno-bijeli su ponovo daleko odmakli rivalu koji više nije imao snage da ozbiljnije priprijeti.

Strijelci:

Na kraju, Kori Volden najefikasniji u Partizanu sa 23 poena, pratio ga je Nemanja Gordić sa 22, a Pejdž se zaustavio na 19.

Kod gostiju najbolji Frank Gejns sa 21 poenom, Gembl je upisao 14, a Teodosić 12 poena. Stefan Marković je meč završio sa jednim poenom.