Srbija u velikom stilu izborila opstanak u B Ligi nacija

Kad smo se najmanje nadali, reprezentacija Srbije zablistala jače nego ikad od početka Lige nacija. Večerašnjoj pobjedi radovaće se i u Realu…

Reprezentacija Srbije ostvarila je prvu pobjedu u ovom ciklusu Lige nacija, i to kakvu!

Rusi su potpuno potučeni na ”Marakani”, Srbija je slavila sa 5:0 i tako izborila opstanak u B Ligi nacija, jer je i Mađarska uspjela da savlada Tursku na svom terenu (2:0).

Srbija je u ovaj meč ušla značajno oslabljena, bez čak 12-13 igrača koji su se prošlog ponedjeljka okupili pred novembarski ciklus mečeva.

Ipak, selektor Tumbaković je na teren poslao napadački orijentisanu postavu, sa Jovićem i Mitrovićem u špicu, uz veliku podršku Nemanje Radonjića.

I baš je Radonjić u desetom minutu pokrenuo srpsku kanonadu golova u ovom meču. Prihvatio je loptu uz desnu aut liniju, a onda krenuo u solo prodor u sredinu, pa sa nekih 17 metara snažnim udarcem savladao Giljermea. Lopta je pritom nekoga zakačila, dovoljno da ruski golman ne može ništa da učini – 1:0.

Rusi su deset minuta kasnije imali lijepu priliku za izjednačenje preko Zabolotnog, ali je njegov udarac posle centaršuta Karavaeva sa desne strane završio pored gola.

Srbija je nastavila da igra svoju igru, a na novi gol čekali smo do 25. minuta, kada je poslije lepe akcije u kojoj je učestvovao i kapiten Aleksandar Mitrović, na kraju Mladenović centrirao sa lijeve strane, a Luka Jović preciznim udarcem pogodio mrežu – 2:0.

Nažalost, Radonjić se požalio na povredu, pa ga je u 31. minutu zamijenio Dušan Vlahović i Srbija je nastavila da napada. Samo deset minuta na terenu Vlahoviću je bilo dovoljno i za prvenac u nacionalnom dresu. Mitrović je sa desne strane povukao loptu u sredinu, na ivicu kaznenog prostora, odakle Jović šutira, golman Giljerme kratko odbija loptu, a Vlahović je bio na pravom mjestu i sproveo je u nebranjenu mrežu – 3:0.

Ni tu se ”Orlovi” nisu zaustavili, pa je u nadoknadi vremena prvog poluvremena, još jednom na dijelu viđen tandem Filip Mladenović – Luka Jović. Još jedan sjajan centaršut Mladenmovića sa lijeve strane i još jedna majstorska egzekucija napadača Real Madrida – 4:0 na poluvremenu.

Pokušao je ruski selektor Čerčesov izmjenama u poluvremenu nešto da promijeni, ali mu to nije pomoglo, kao ni povreda Nemanje Maksimovića, koga je od početka drugog dijela zamenio Mijat Gaćinović.

Čekali smo ”petardu”, a za nju se pobrinuo Filip Mladenović, koji je uz dvije asistencije večeras postigao i gol, u saradnji sa Vlahovićem koji ga je proigrao na lijevoj strani. Ovoga puta vidjeli smo precizan šut Mladenovića sa lijeve strane u suprotni ugao, za konačnih 5:0.

Za to vrijeme, osluškivali smo rezultat iz Budimpešte, gdje nam je trebala pobjeda Mađarske za opstanak u Ligi nacija. Mađari su u tome i uspjeli, savladali su Tursku sa 2:0, golovima Sigera u 57. minutu i Varge u nadoknadi vremena, pa rasplet u Grupi 3 Lige B izgleda ovako:

Mađarska 11 bodova (ide u Ligu A), Rusija 8, Srbija 6, Turska 6 (ispada u Ligu C).