Srbija teškom mukom do pobjede nad Luksemburgom

Pobjeda se piše, ne pamti se ništa.

Reprezentacija Srbije je danas pobijedila Luksemburg sa 3:2 (2:0) i ostala je u konkurenciji za plasman na EURO 2020. godine.

Aleksandar Mitrović je bio najsvjetlija tačka u prvom poluvremenu.

On je sa dva gola doneo prednost Srbiji prije odlaska na odmor, posebno je impresivan bio drugi u 44. minutu.

Mogao je Mitrović da se proslavi mnogo više da je iskoristio još dvije šanse koje su mu se ukazale, posebno ističemo šansu nakon što se sam izborio pored protivničkog fudbalera, izašao je ispred golmana protivnika i loše je šutirao.

U 11. minutu prvi gol na meču, Dušan Tadić je proigrao Mitrovića u petercu koji je odličnim udarcem glavom savladao Morisa.

Nekoliko sjajnih poteza Dušana Tadića tokom prvog poluvremena, ističemo i dodavanje za Adema Ljajića koji nije uspio da iskoristi dobru šansu, Moris je bio pravi junak Luksemburga u prvom poluvremenu.

Srbija je igrala tečno, ali je mogla da primi gol. Til je nezadrživo krenuo ka golu Dmitrovića, šutirao i svi su mogli samo da isprate loptu koja je od stative otišla u gol-aut.

Nastavak donosi drugi gol Srbije, igrao se 44. minut kada je Aleksandar Mitrović šutirao sa 25 metara, lopta je završila u rašljama golmana Morisa koji ovoga puta zaista ništa nije mogao osim da isprati loptu koja se zakoprcala u mreži

Jako loš početak drugog poluvremena za Srbiju.

Olako su shvatili rivala, pa je vrlo brzo gost stigao do smanjenja rezultata. Karlson je prošao po strani, uputio loptu u kazneni prostor gde je bio Rodriges koji pogađa u 54. minutu, Dmitrović je bio nemoćan.

Loša igra našeg tima nastavila se i nakon ovog gola, daleko od toga da Luksemburžani nisu prijetili, ali ih je ućutkao Nemanja Radonjić. Nakon samo osam minuta provedenih na terenu, fudbaler Marseja je odličnim udarcem savladao Morisa za 3:1 u 70. minutu.

Nisu se gosti predavali. Turpel je iskoristio novu lošu reakciju naše odbrane za 3:2, ponovo smo morali da strahujemo do kraja utakmice.

Imali su gosti jednu veliku šansu da stignu vjerovatno do jednog od istorijskih rezultata, ali nisu pogodili okvir gola Dmitrovića.

Odbrana je ponovo podbacila, napad je bio na visini zadatka i samo zbog toga naš tim zadržava šanse za plasman na EURO ovim putem. Za to je potreban kiks Portugala u Luksemburgu i pobjeda našeg tima nad Ukrajinom.