Srbija pregazila Dominikansku Republiku za plasman u četvrtfinale Mundobasketa

Košarkaši Srbije igraju savladali su selekciju Dominikanske Republike u Manili 112:79. “Orlovi” su obezbijedili plasman u četvrtfinale takmičenja i to sa drugog mjesta u Grupi I. Za polufinale Svjetskog prvenstva boriće se protiv pobjednika duela između Litvanije i SAD.

Srbija je poslije poraza od Italije uspjela da pobijedi Dominikansku Republiku i da se plasira u četvrtfinale Mundobasketa.

Olimpijske igre i dale nisu obezbijeđene, ali jeste kvalifikacioni turnir, pa ćemo vidjeti da li Srbija može da ispuni cilj i bude među najbolje dvije evropske selekcije.

Odigrali su danas dobro svi košarkaši Srbije, a među njima je prednjačio Bogdan Bogdanović. Koji je poslije 1/13 za tri poena u prošloj utakmici protiv Italije, danas briljirao sa 20 poena, bez promašaja iz igre (4/4 za dva i 3/3 za tri poena).

Pored Bogdanovića odlični su bili Vanja Marinković i NIkola MIlutinov sa po 16 poena, Filip Petrušev je postigao 13, a Stefan Jović poen manje uz sedam asistencija.

U ekipi Dominikanske Republike ubjedljivo najefikasniji bio je Karl-Entoni Tauns sa 25 poena.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com