Srbija nastavlja po starom, Mađari prizemljili “orlove”!

Poraz u Beogradu ne znači mnogo, ali ipak boli…

Fudbaleri Srbije izgubili su večeras u trećem kolu Lige nacija od Mađarske u Beogradu rezultatom 1:0.

Prva je zaprijetila ekipa domaćih, Gudelj je šutirao sa distance, ali je Gulaši lako ukrotio taj pokušaj.

Mađari su stigli do vođstva praktično ni iz čega, veliku grešku Gaćinovića iskoristio je Norbert Kenjveš koji je u 20. minutu savladao Rajkovića na svom debiju za nacionalni tim.

Do kraja poluvremena nije bilo mnogo uzbuđenja, pa se na odmor otišlo minimalnom prednošću Mađara.

U drugom dijelu meča vidjeli smo dosta bolju igru “orlova”, ali je veliku priliku na drugoj strani propustio pojačanje Partizana Holender koji je na asistenciju Nikolića loše šutirao ka golu Rajkovića.

Ulaskom debitanta Vlahovića, Srbija je bila još opasnija, upravo je napadač Fiorentine na dodavanje Mladenovića propustio veliku priliku u 76. minutu kada je pogodio stativu.

Nakon toga priprijetili su i Mađari, udarac Salaija glavom lako je odbranio Rajković, pa nije bilo promjene rezultata. Pokušala je Srbija da se približi golu Gulašija, jednom prilikom se Jović propisno obrukao u završnici, ali je prije toga dosuđen prekršaj Milenkovića.

“Orlovi” se nakon tri kola grupe 3 Lige B nalaze na posljednjem mestu sa samo jednim osvojenim bodom.

Naredni meč Srbija igra 14. oktobra kada će gostovati Turskoj.