Srbija deklasirala Kinu u prvom meču na Mundobasketu

Košarkaši Srbije savladali su u Manili selekciju Kine 105:63 u prvoj utakmici grupne faze Svjetskog prvenstva koje se održava u Indoneziji, Japanu i Filipinima.

Izabranici Svetislava Pešića su bez ikakvih problema dobili ovaj meč i opravdali status apsolutnog favorita, što će biti i u preostala dva susreta prve faze protiv Portorika i Južnog Sudana. Kinezi nisu imali znanja, a ni snage da im pariraju i čim im je stao šut posle 15-ak minuta igre, bilo je jasno da će Srbi upisati siguran trijumf. Ono što je “pokvarilo” ovu pobjedu je povreda Filipa Petruševa u drugoj četvrtini, nakon što je za samo nekoliko minuta nanizao osam poena. On se više nije vraćao u igru i ostaje da se vidi koliko je teška ta njegova povreda.

Najefikasniji kod pobjednika bili su Bogdanović i Marinković sa po 14 poena. Ristić je upisao 13 poena i šest skokova (4/4 za tri poena), Milutinov je dodao 11 poena, Avramović 10, a Marinković i Nikola Jović po devet.

Kod Kineza, 17 poena Žao Ruija, dok je 12 ubacio Ći.

Srbija se u ponedjeljak sastaje sa Portorikom, koji je ranije danas poslije drame savladao Južni Sudan. Kinezi će svoju šansu da se uključe u borbu za plasman u drugi krug tražiti protiv Južnih Sudanaca.