Slavija šokirala Budućnost u finišu

Iznenađenje na startu finalne serije prvenstva Republike Srpske. Slavija je na gostovanju pobijedila Budućnost 80:78 i to nakon velikog preokreta u drugom dijelu.

Budućnost je sjajno otvorila meč. Domaći tim je bio veoma raspoložen na startu i brzo je stekao dvocifrenu prednost (22:10). Ekipa trenera Josipa Pandže držala je ritam i u nastavku, pa je imala i maksimalnih plus 18 u drugoj četvrtini (31:13).

Slavija kao da je bila impresionirana što se nalazi u finalu i trebalo joj je vremena da se privikne na ritam igre. Ekipa iz Istočnog Sarajeva je uspjela da u trećoj četvrtini uhvati priključak. Popravili su igru u odbrani, a zatim su i proradili u napadu, pa su prišli na samo dva poena zaostatka (54:56).

U posljednjem periodu gosti su nakon trojke Dušana Eleza prišli na samo poen zaostatka, pa je finale dobilo dramatičan finiš.

Pri rezultatu 76:75 domaći su promašili dva napada, dok Elez na drugoj strani nije pogodio za tri poena. Iskusni Milivoje Božović je izborio loptu pod protivničkim košem, ali zatim nije pogodio nijedno od dva bacanje. Na drugoj strani Filip Njegovanović je bio siguran sa linije za bacanja i pogodio za vođstvo 77:76 za Slaviju.

Budućnost je zatim odigrala dobar napad a Ćurevac je ostao sam ispod koša nakon asistencije Peljte i lagano pogodio za vođstvo. Ipak u posljednjem napadu gostiju Njegovanović je pogodio za tri poena i to je odlučilo prvi duel. Budućnost je brzo izvela loptu ali pokušaj sa sredine terena nije završio u obruču.

U pobjedničkom timu Filip Njegovanović je imao 22 poena, dok je Dušan Elez dodao  19. Kod Budućnosti Haris Ćurevac je imao 18 a Milivoje Božović 16 poena.

Drugi meč se igra 30. aprila u Istočnom Sarajevu.