Sjajnoj Italiji pripao spektakl protiv Belgije za plasman u polufinale Eura

Fudbaleri reprezentacije Italije plasirali su se u polufinale pošto su savladali Belgiju sa 2:1 (2:1) u Njemačkoj.

Veoma sadržajan i otvoren susret gledali smo večeras u Minhenu. Dva pretendenta za trofej evropskog prvaka pokazala su zašto nose, tj. nosili su takav epitet.

Prštalo je na sve strane na stadionu minhenskog Bajerna od samog starta. Prvobitno je VAR poništio pogodak Leonarda Bonućija zbog ofsajda, da bi potom odgovorili Belgijanci preko Kevina de Brujnea i Romelua Lukakua. Međutim, uz krajnje napore, Donaruma je odbranio te udarce.

Poprilično nesigurno je u određenim momentima prvog dijela izgledala odbrana Belgije. Riskantna i neprecizna dodavanja su ih koštala u 31. minutu kada je Vermalen predao loptu Veratiju pravo u noge. Ovaj je proigrao Barelu koji je ringišpilom omađio Belgijance i pogodio malu mrežu Kurtoinog gola.

Nastavili su se naleti “azura”, a u 44. minutu novu slabu reakciju belgijskih igrača kaznio je Lorenco Insinje. Vukao je loptu nekoliko metara, niko nije izašao na njega, a on je u svom stilu, pogodio suprotan ugao gola i duplirao prednost Manćinijeve ekipe. Nepuna dva minuta kasnije, penal na drugoj strani. Žeremi Doku je pao u duelu sa Di Lorencom, a Vinčić je pokazao na bijelu tačku, što je Lukaku pretvorio u pogodak.

Slika se u drugom dijelu nije mnogo mijenjala. Selili smo se iz šesnaesterca u šesnaesterac, šanse su se nizale, a najbliži golu bili su Belgijanci preko Lukakua, kojeg je u egzekuciji spriječio svemoguči Leonardo Spinacola.

Upravo je Spinacola doživio povredu u posljednjih 15 minuta susreta usljed čega je morao da bude zamijenjen. Sa terena je iznet na nosilima i postoji bojazan da je ovaj meč posljednji na turniru za jednog od najboljih igrača “azura”.

Opsjedali su gol Donarume Belgijanci. Doku je letio, De Brujne kreirao, tražio prostor, ali sva sredstva su koristili Italijani ne bi li ostao rezultat koji je na njihovoj strani.

Ipak, nisu uspjeli da poravnaju. Italijani su se vješto branili i izdržali svaki nalet Martinezove ekipe.

U polufinalu, Italija će igrati protiv Španije.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com